Prejsť k hlavnému obsahu
load

Regálové systémy nepatria do domácnosti? Presvedčte sa o opaku

Ak si myslíte, že regálové systémy sú vhodné iba pre sklady a logistické centrá, mýlite sa. Bez hanby ich môžete využiť aj v domácnostiach.

Regály v domácnosti

A to platí nielen pri špajze či garáži. Vyniknú aj v hipsterskom, eklektickom alebo industriálnom interiéri. Dajú sa v nich uložiť knihy, šanóny či izbové rastliny spolu s rôznymi inými drobnosťami. Vzhľadom na cenu a jednoduchú inštaláciu, ich využijete aj v prenajatom byte, kam ich relatívne ľahko nasťahujete a neskôr odsťahujete. Pri sťahovaní určite oceníte, že kvalitné regály sú bezskrutkové. Na montáž teda nepotrebujete žiadne špeciálne náradie.

Máte malý byt a bojíte sa, že budete mať problém s dopravou veľkých regálových systémov? Máme pre vás riešenie - lego pre dospelých. :)  Pri doručení je regál zabalený do viacerých balení, preto ho nie je problém preniesť aj do stiesnených priestorov.

Ako predel medzi kuchyňou a jedálňou

Ako inšpirácia môže slúžiť obrázok nižšie. Policovému regálu to v tomto interiéri svedčí z dvoch dôvodov. Jednak je to samotným eklektickým štýlom, kde sa kamarátia stoličky rôznych farieb a tvarov, a jednak vhodnou kombináciou farieb. Sivý kov príjemne ladí so sivým pozadím stien. Takéto predelenie je navyše veľmi vzdušné. Prechádza cezeň svetlo, čo je veľkým plusom v malých miestnostiach.

Regálový systém v kuchyni

Regálové systémy do izby pre tínedžera

Ak práve, spolu so svojím odrastajúcim tínedžerom, riešite premenu detskej izby, môžu byť policové regále to pravé orechové. Zvlášť, ak má potomok rád nekonvenčnosť. I tak je možné, že miestnosť budete za tri-štyri roky znovu prerábať, a tak sa nevyplatí investícia do kvalitného a drahého nábytku. Oveľa viac ho možno poteší trendová stará plechová skriňa a obyčajný regál.

Regály do detskej izby

Osvieťte ho

Stačí kúpiť reťaz s LED svetielkami, namotať na regál a netradičný, sympatický kus nábytku je na svete. Nič s ním nepokazíte v pracovni, v detskej izbe či v spálni.

Regály so štýlovým osvetlením

V kuchyni a v obývačke

Máte zaujímavú stenu, napríklad tehlovú alebo kamennú, ktorú by ste neradi zakryli nábytkom? Vhodným riešením je regálový systém do domácnosti. Okrem toho, že stenu priznáva, pôsobí veľmi vzdušne. To ho predurčuje aj do malých či úzkych miestností.

Prečítajte si tiež: 5 inšpirácií do obývačky v urbanistickom štýle

Do garáží a dielní

Udržať poriadok v garáži a dielni pomôžu regálové systémy. Sú veľmi prispôsobivé, výšku políc dokážete relatívne jednoducho meniť. Viete ich zakúpiť ako „hotovky", no dajú sa vyrobiť i na mieru. Výbornou pomôckou pri ich napĺňaní sú boxy a krabice, ktoré zabránia usadzovaniu prachu na uskladnených veciach.

 


Navrhnite si vlastné police do domácnosti