Prejsť k hlavnému obsahu
load

5 inšpirácií do obývačky v urbanistickom štýle

Moderný, funkčný a mestský. Tak možno nazvať urbánny štýl bývania. Je typický pre mestské lofty, ale správne zvoleným zariadením a doplnkami si ho môžete dopriať kdekoľvek. Policové regály a plastové prepravky viac nepatria do skladov a pivníc. Pozrime sa, ako nimi zariadiť obývačku a vytvoriť tak bývanie v urbánnom štýle.

5 inšpirácií do obývačky v urbanistickom štýle

Urbánny štýl nie je strohý ako minimalizmus a je jemnejší než industrializmus. V posledných rokoch sa teší narastajúcej obľube predovšetkým v mestách. Vyzdvihuje vzdušnosť a priestrannosť a navodzuje štýlovú opotrebovanosť.

Policové regály nemusíte skrývať pred zrakmi návštevy. Pri urbánnom bytovom dizajne sú regály a regálové zostavy trendom, ktorý je dizajnový a efektívny zároveň.

Svetlá, prosím!

Urbánny štýl vyniká otvorenými priestormi. To môžete vytvoriť zhodením priečok v byte. Ak však nechcete zasahovať do hrubej stavby, stavte na dostatok svetla - či už denného, alebo umelého.

Surové materiály kombinujte s prírodou

Zelenú majú odhalené betónové a tehlové steny, nábytok a doplnky z kovu, dreva a plastu. Vítaná je sivá farba, prípadne kovové a metalické odlesky. Hitom je navodenie atmosféry ateliéru. Policové regály sú skvelým spôsobom, ako to docieliť.

 

Uprednostite väčšie kusy nábytku s nízkym profilom

Tento bytový dizajn zjemňuje chaos veľkomesta a zároveň vytvára pocit pohodlia. Žiadané sú práve veľké, pohodlné kusy nábytku, ako sú pohovky a kreslá s nízkym profilom. Jednotlivé kusy nábytku k sebe nemusia ladiť, práve naopak.

Nebojte sa kombinovať nové, moderné kúsky so staršími. Nielen staršie, ale dokonca opotrebované kusy nábytku sú charakteristické pre urbánny štýl.

Zamerajte sa na funkčné bývanie a spojte užitočnosť s trendom

Urbánny štýl sa, narozdiel od minimalistického štýlu, nebojí doplnkov, ktoré sú nielen dizajnové, ale predovšetkým funkčné. Práve funkčnosť bývania je pri uponáhľanom živote v meste dôležitá. Ako to docieliť?

Úložné priestory môžu vo vašej obývačke poslúžiť ako dizajnové kúsky. Z kovových policových regálov tak môže vzniknúť napríklad štýlová knižnica, prípadne ich môžete ozdobiť živými kvetmi. Okrem kovu vsaďte aj na plast. Odvážte sa zakomponovať do zariadenia plastové prepravky

 

Každý byt môže byť unikát

Pri tomto bytovom dizajne nie sú žiadne presné pravidlá, ktoré by vás zväzovali. Urbánny štýl je o originalite, nebojte sa popustiť uzdu fantázii. Vďaka tomu vytvoríte unikátne a neopozerané bývanie.

Siahnite po vzoroch, farbách a netradičných doplnkoch nielen z dizajnových obchodov, ale aj z blších trhov. Koberce, vázy, nevšedné sochy, či umelecké predmety. Nič nie je zakázané. Originálne doplnky podčiarknu tento kreatívny štýl bývania.

Hrajte sa, kombinujte, nebojte sa byť odlišní. Prepleťte surovosť a nedokončenosť s komfortom a originalitou. Zakomponujte regálové zostavy do svojho zariadenia.

Urbárny štýl sedí mladým ľuďom, ktorí chcú svoju nezávislosť a kreativitu ukázať spôsobom svojho bývania. Tak smelo do toho! Aj s regálmi od REGAL SISTEMU.

 


Navrhnite si vlastné police do obývačky