Prejsť k hlavnému obsahu
load

Policové regály do áut

policové regále v nákladnom aute

Máte mobilnú dielňu a nechcete sa hanbiť za neporiadok vždy, keď otvoríte dodávku? Ak vyrážate na pravidelné pracovné „výjazdy” za klientmi, prehľadne uložený materiál a náradie je pre vás prioritou. Viete, na čo by ste nemali zabúdať pri výbere policových regálov a úložných systémov do nákladných vozidiel?

(Máte už svoju predstavu a chcete rovno nezáväznú cenovú ponuku? Kontaktujte nás.)

 

Prehľad sekcií v článku:

 

Plánovanie a príprava

Skôr, ako si začnete vyberať svoj ideálny úložný systém, uvedomte si, čo všetko potrebujete v mobilnej dielni prevážať. Od toho sa bude odvíjať celé nastavenie úložného systému.

Vypracujte si zoznam najdôležitejších vecí a začnite od najväčších, ktoré zaberajú najviac úložného miesta. 

Zvyčajne to sú:

 • veľké náhradné diely, 
 • tovar netradičných rozmerov,
 • akumulátorové, elektrické, benzínové náradie,
 • generátor elektriny/mobilná elektrocentrála,
 • zváračky,
 • mobilné pracovné stoly a iné.

Od rozmerov týchto vecí sa odvíja následná dispozícia a rozmiestnenie regálov a ich políc. Ak to vyššie uvedený zoznam dovoľuje, odporúčame maximalizovať úložný priestor pomocou využitia všetkých stien vašej dodávky.

Ide o takzvané rozloženie do tvaru písmena „U“. 

Regály nemôžu byť veľmi hlboké na žiadnej z protiľahlých strán, nakoľko v strede musíte rátať s priestorom na pohyb a manipuláciu s uskladnenými vecami. V prípade, že sa všetky prevážané veci zmestia do regálov, využite priestor dodávky od stropu po jej podlahu.

Materiál, náradie alebo tovar môžete ukladať do políc, ktoré sa otvárajú spredu. 

Čo v prípade, keď sa náradie alebo diely do regálu nezmestia? Zmeňte konfiguráciu regálov tak, aby spodná úroveň regálu alebo jeho spodné police ostali spredu otvorené.

Daný predmet následne môžete uložiť priamo na podlahu pod regál a zafixovať.

 

Základné vybavenie vstavieb do vozidiel

auto regály v dodávke

Pri vstavbách do dodávok a nákladných vozidiel rozlišujeme 2 typy vybavenia:

 1. základné vstavebné prvky – kvalitné kovové policové regály,
 2. príslušenstvo.

Ako začať? Vyberte si hlavné nosné prvky. Pri ich výbere zvážte najmä tieto tri veci:

 • kvalitné materiály – regál ukotvený v aute sa musí v prvom rade vysporiadať s kvalitou ciest, po ktorých jazdíte. Vyberajte si preto regály z kovu, ktoré sú svojou konštrukciou odolné a vydržia aj extrémne zaťaženie.
 • Kvalita kotvenia – pri našich realizáciách pre dodávky vždy kladieme dôraz na správnosť kotvenia nosných prvkov regálov. Neraz sme sa stretli s riešeniami, ktoré síce ponúkajú komfort a krásne vizuálne prevedenie, no ich ukotvenie nie je vôbec spoľahlivé. V REGALSISTEM posúvame bezpečnosť a stabilitu našich riešení na prvé miesto.
 • Prístupnosť a flexibilita – pri výbere správnych regálov do auta zvážte prístupnosť políc. Tú ovplyvňuje výška políc a hustota ich osadenia. Pokiaľ chcete maximalizovať úložnú plochu, zvoľte viac políc s užšími rozostupmi. Hoci je toto riešenie menej praktické, horšiu prístupnosť viete nahradiť vhodnými doplnkami (dlhé plytké prepravky alebo dimenzované šuplíky).

V ideálnom prípade si rezervujte jednu či dve police na rozmernejšie veci z vášho zoznamu. Následne rozšírte svoju úložnú kapacitu niekoľkými policami, ktoré budú v menších rozostupoch nad sebou.

 

Vedeli ste, že...?

...naše riešenia sú celokovové so špeciálnou povrchovou úpravou a ich konštrukcia je stavebnicová? Preto vám ponúkajú maximálnu flexibilitu a možnosť prispôsobenia akýmkoľvek aktuálnym potrebám.

 

Doplnkové vybavenie regálov do auta

Okrem kvalitných regálov netreba zabúdať ani na príslušenstvo a doplnky. Pri pravidelných otrasoch, brzdení a rozbiehaní sa môžu voľne uskladnené veci z políc spadnúť a poškodiť sa.

Dbajte na vhodný návrh doplnkových riešení tak, aby boli uložené veci ukotvené čo najstabilnejšie. Skúste dodržiavať nasledujúce rady:

 • úzke police sú vhodné na zásuvky – ak vám pri plánovaní zostane iba úzky priestor medzi policami, odporúčame ho využiť na šuplík, do ktorého zmestíte ploché náradie (rôzne kľúče, kotúče a pod.) alebo ploché súčiastky.
 • Nezabudnite na protišmykovú úpravu povrchov – či už plánujete uskladňovať náradie vo svoje dodávke na policiach alebo v šuplíkoch, nezabúdajte na protišmykovú úpravu. Použite protišmykové podložky, ktoré si jednoducho prispôsobíte na požadovaný rozmer. Nedochádza tak k mikroposuvom a treniu počas prepravy a náradie, uskladnený materiál či regál samotný sa zbytočne nepoškodia.
 • Využívajte rozdeľovače – zohrávajú podobnú úlohu ako protišmyková úprava. Zabraňujú zbytočným posunom uskladneného materiálu a náradia. Každá skladovaná vec by mala mať svoje pevné miesto, ktoré následne zafixujete pomocou rozdeľovačov a prepážok.
 • Vaňové police – plánujete prevážať menšie a ťažšie náhradné diely, ktoré len tak ľahko nevypadnú z police, no pri páde by sa mohli poškodiť? Zvážte použitie vaňovej police. Jej preliačený prierez zabezpečí pohodlný prístup a väčšiu stabilitu uloženého materiálu v regáli. 
 • Stavte na istiace lišty – ak ich umiestnite z prednej strany políc, účinne zabránia pádu náradia a materiálu pri prechádzaní zákrutami.
 • Majte popruhy vždy po ruke – ak prevážate zariadenia, nástroje či náhradné diely, ktoré prečnievajú z regálu v dôsledku čoho je nemožné nasadiť istiacu lištu na policu, odporúčame mať v rámci vybavenia extra popruhy (gumové upínadlá, kvalitnejšie textilné popruhy a pod).
 • Používajte miniatúrne šuplíky – výborne sa hodia na uloženie malých súčiastok a drobných náhradných dielov. Môžu byť výklopné alebo klasické, ktoré sú vhodné na rôzne vodárenské tesnenia, kovové podložky, skrutky, matice a pod.

 

Cenový odhad

Klasické balíkové riešenia väčšinou nie sú pre našich klientov postačujúce. Vyrábame regály a navrhujeme úložné systémy do áut na mieru podľa požiadaviek klienta, preto je výsledná cena vždy individuálna.  

Naše základné riešenia zvyčajne začínajú na sume 300 eur a suma sa postupne mení v závislosti od konkrétnych požiadaviek.

Hľadáte aj vy inteligentné riešenia na mieru? Radi vám pri ich navrhovaní pomôžeme.

Neváhajte nás kontaktovať pre konzultáciu či nezáväznú cenovú ponuku.

 

Ďalšie články z nášho blogu:

Fotogaléria


Kontaktujte nás pre nezáväznú cenovú ponuku