Prejsť k hlavnému obsahu
load

5 dôvodov, prečo si vybrať kvalitné oceľové regály

ocelove regale

Zariaďujete sklad či predajňu? V tom prípade zrejme premýšľate nad rôznymi možnosťami uskladnenia tovaru a surovín. Na trhu je dnes množstvo riešení, no ako si vybrať to pravé? Poradíme vám, prečo by ste mali uvažovať práve o oceľových regáloch.

Dnes už existuje množstvo spôsobov, ako šikovne vyriešiť skladové hospodárstvo.

Ak povaha vášho podnikania nevyžaduje naozaj špeciálnu formu uskladnenia, zrejme pre vás bude vhodný niektorý druh policových, paletových alebo konzolových regálov. Na trhu nájdete regály z rôznych materiálov, napríklad z hliníka, ocele, dreva, plastu a ich rôznych kombinácií.

My vás však presvedčíme o tom, že tou bezkonkurenčne najlepšou voľbou je práve oceľový systém regálov.

 

1. Dlhá životnosť a odolnosť

Zariadenie skladu či predajne predstavuje istú investíciu, preto je vhodné, aby vám tento inventár vydržal slúžiť dlhé roky. Asi nechcete, aby ste po roku museli meniť police kvôli opotrebovaniu či korózii, však? To sa vám môže pri niektorých druhoch regálov naozaj stať.

Lacné riešenia vám možno dobre poslúžia v domácej špajzi, kde nebudú príliš zaťažované, no v sklade plnom ťažkého tovaru nemajú čo hľadať.

Pri výbere nekvalitných kovových regálov vám môžu vo vlhkom prostredí začať korodovať, čo je nielen neestetické, ale tiež nebezpečné z pohľadu ochrany zdravia vašich zamestnancov. Oproti tomu kvalitné oceľové regály a police sa vám odvďačia dlhou životnosťou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu.

Naše regálové systémy vyrábame z kvalitnej certifikovanej ocele pozinkovanej metódou SENDZIMIR, ktorá sa postará o dlhodobo pekný vzhľad a bezpečnú funkciu regálov. Väčšina regálov na trhu sa vyrába z „čierneho” surového plechu, ktorý sa dodatočne strieka.

Sú tak ošetrené len farbou, ktorá sa časom odlupuje. Naše regály sú vyrábané z oceových pozinkovaných zvitkov, a teda sú chránené aj zvnútra profilu.

 

2. Vysoká nosnosť

ocelovy paletovy regal

Hádam najväčšou výhodou kvalitnej a pevnej ocele je jej nosnosť. Naše regály vyrábame z ocele vyššej triedy, preto majú vyššiu nosnosť aj pri nižšej hmotnosti samotného regálu. Napríklad náš základný stĺpec s dvomi úrovňami zvládne zaťaženie až 4 000 kíl a môžete naň umiestniť až 6 EURO paliet.

Táto nosnosť je dôkladne otestovaná a garantovaná, preto je bezpečnosť našich regálov zaručená. Skutočné nosnostné limity našich regálov sú však ešte vyššie.

Závisia od nosnosti nosníka a rámu:

  • Základná nosnosť nosníka, ktorý držíme skladom, je 2 100 kg. Takýto nosník pojme 3 ks europaliet o hmotnosti 700 kg na jednu paletu.
  • Na sklade máme tiež nosníky pre 1000 kg paletu.
  • V štandardnom prevedení je k dispozícii aj nosnosť 5 400 kg, teda 1 800 kg na jednu paletu.

Ďalším prvkom, od ktorého závisí nosnosť, je rám, teda zvislý prvok regálu. Jeho nosnosť ovplyvňuje výška, v ktorej je zavesený prvý nosníkový pár. Základná nosnosť sa pohybuje okolo 10 000 kg pre paletu o výške 1 m.

Dokážeme sa však dostať až na hodnotu 40 000 kg a vieme navrhnúť aj ďalšie individuálne riešenia na mieru.

 

3. Nekonečná variabilita

Policové regály, paletové regály, konzolové regály, mobilné regály, regály na uskladnenie pneumatík… vo svete oceľových regálov si jednoducho vyberie každý. Je jedno, či zariaďujete pneuservis, veľkosklad potravín alebo kancelárske priestory.

Naše paletové regály umožňujú štandardnú prestaviteľnosť výšky nosníka po 50 mm bez potreby skrutkovania, prestavbu je však nutné konzultovať.

Pri policových regáloch je však variabilita ešte väčšia. Náš regál si totiž ľahko prestaváte podľa potreby a podľa aktuálnych požiadaviek, čo využijete hlavne pri sťahovaní prevádzky do nových priestorov.

Okrem rôznych rozmerov stĺpov a políc máte tiež k dispozícii množstvo komponentov, ako sú:

  • police,
  • zásuvky,
  • prepážky či úchyty.

Ideálne doplnia vaše policové riešenie. Zo základných regálových stĺpcov a vhodných komponentov si podobne ako z lega vyskladáte úložný priestor na mieru vašim potrebám.

Navyše môžete využiť nášho Online návrhára policových regálov, kde si navolíte konkrétne parametre a systém sa už postará o ideálny návrh regálového systému. Dokážeme vyriešiť aj váš problém s veľkorozmerným tovarom alebo nedostatkom priestoru, ktorý vieme “rozšíriť” vďaka poschodovým skladom z regálov.

Regály dokážeme modulovať do plošín a prispôsobiť tak napríklad nárastu množstva vášho tovaru. Keďže disponujeme vlastnou zámočníckou dielňou, dokážeme vám vyjsť v ústrety aj v prípade neštandardných riešení.

 

4. Nízka cena

regal z ocele

Regály z dreva či v rôznych dizajnových vyhotoveniach možno vyzerajú pekne, ale zvyčajne nie sú veľmi praktické a navyše si za ne priplatíte. Naopak pri oceľových regáloch nepriplácate za dizajn ani značku a vďaka možnosti prispôsobiť si riešenie na mieru sa určite zmestíte do vášho rozpočtu.

Nekupujete žiadnu mačku vo vreci, ktorá by vás mohla prekvapiť, ale jednoduché, kvalitné a rokmi overené riešenie.

Navyše, v prípade poškodenia niektorej časti nemusíte meniť celú zostavu, ale len konkrétny diel. Regály tiež môžete kedykoľvek podľa potreby adaptovať a pridávať nové doplnky, ako sú zásuvky či ďalšie police. Pri zväčšení firmy či sťahovaní ich nemusíte predávať, ale viete ich rozložiť a znovu zložiť podľa potreby.

Ušetríte tak množstvo peňazí za nové vybavenie a vaše regály budú rásť spolu s vami.

 

5. Ľahká údržba

Sklady bývajú často prašným miestom a pre zdravie zamestnancov aj zákazníkov sa zíde udržiavať ich v akej takej čistote. K tomu vám oceľové regály určite dopomôžu. Sú ľahko umývateľné a nemajú porézny povrch, preto sa v nich nedrží špina a baktérie.

Vďaka pozinkovanej úprave sú odolné voči mechanickému poškodeniu.

Regály sú vhodné aj na použitie v exteriéri a pri správnej údržbe nepodliehajú hrdze. Ak na policiach nenecháte dlho stáť vodu a nebudete ich dlhodobo vystavovať agresívnym chemikáliám či soli, sú prakticky nezničiteľné.

Samozrejme len dovtedy, kým ich napríklad nepoškodíte extrémne silným nárazom vysokozdvižného vozíka.


Kontaktujte nás