Prejsť k hlavnému obsahu
load

Regále do špajzy a komory: Ako vybrať ten správny?

policovy regal do komory 800px

Kupujete regále do špajzy alebo komory? Vďaka správne zvolenému úložnému systému viete efektívne ušetriť priestor a prehľadne uskladniť všetky potraviny, zaváraniny, kuchynské spotrebiče alebo iné predmety z domácnosti.

Čo všetko by ste však mali zvážiť pri ich výbere?

1. Veľkosť a rozmery

Pri zariaďovaní špajzy, komory alebo pivnice je potrebné počítať s tým, že zvyčajne tu nie je príliš veľa miesta na „manévrovanie”. Dôležité je účinne hospodáriť s dostupným priestorom. Jedným z najlepších spôsobov, ako to robiť, je využitie policových regálov na mieru.

Vďaka nim dokážete aj na malom priestore maximalizovať využiteľnú plochu.

Umiestnenie a výber veľkosti regálu je potrebné dobre premyslieť a vychádzať z reálnych priestorových podmienok, mysliac na nejakú malú rezervu.

Nezabúdajte napríklad na:

  • trubky k radiátorom,
  • sokle,
  • vzduchotechniku,
  • nerovné steny (v pivniciach, atď.).

Odporúčame mať dopredu pripravený koncept a priestorový plán, aby ste vedeli presne určiť, aký veľký regál do komory potrebujete.

Dobrou metódou je uložiť regály po obvode celej miestnosti.

To znamená, že s výnimkou vstupných dverí, budú regály umiestnené na všetkých stenách. Ak to priestor umožní, regál viete kombinovať tak, aby vám stojky regálu nezavadzali v okne.

2. Nosnosť regálu a políc a jeho flexibilita

Ďalším atribútom, ktorý nesmiete zabudnúť zobrať do úvahy, je nosnosť jednotlivých políc, tým pádom aj nosnosť celého regálu. Ak si aj definujete, čo a kde plánujete skladovať, ani sa nenazdáte a vaše plány sa môžu zmeniť.

Plná polica lekvárov, sirupov a zaváranín v sklenených pohároch môže dosahovať vysokú hmotnosť, preto bežný regál so supermarketu nie je tá správna voľba. Na druhej strane, prípravky na pečenie, čaje, pečivo alebo poháre so sušenými hríbami si nebudú vyžadovať takú vysokú nosnosť.

V súčasnosti sú na trhu dostupné regály s rýchlou bezskrutkovou inštaláciou za výhodné ceny.

Preto myslite na budúcnosť a investujte do kvality, ktorú oceníte a regál budete jednoducho rozširovať, sťahovať, alebo si len dokúpite jednu policu, keď to bude potrebné. Všetko záleží od toho, čo chcete skladovať.

Vo všeobecnosti je vždy dobré, ak má polica rezervu v nosnosti aspoň pár kíl.

3. Materiál regálu

regalovy system do spajze 800px

S nosnosťou regálu úzko súvisí aj materiál. Ten následne determinuje celkovú stabilitu regálového systému. Aké máte možnosti? Určite odporúčame celokovové regály, v prípade potreby môžeme police nahradiť policami z masívu alebo drevotriesky.

Práve drevené regále do špajze alebo pivnice sú veľmi obľúbené.

Vyhýbajte sa nestabilným a nekvalitným regálom z plastu a iných podobných materiálov. Pozor dajte aj na hliníkové regály – tie sú skôr vhodné na skladovanie ľahších vecí.

Policové regály do špájz a komôr si môžete vyberať z našej kategórie určenej pre domácnosť. Máte špeciálne požiadavky na materiál? Naši zamestnanci vám ochotne poradia a odporučia najvhodnejší materiál pre váš aktuálny skladový projekt.

S prispôsobením na mieru vám navyše pomôže aj náš unikátny online návrhár regálov.


Regálové riešenia pre komory