Prejsť k hlavnému obsahu
load

Zefektívnite vaše skladovanie a zvýšte si zisk

Často sa čoraz viac stretávame s prípadmi, že firmy ktoré sa na začiatku zdali byť výnimočné a ziskové, sú po dlhšej dobe v úpadku a strácajú pevnú zem pod nohami. Dôvodov môže byť viac. Či už sa jedná o zlyhanie kvality výroby, nepostačujúcich aktívach a naopak prevyšujúcich pasívach firmy, zabúda sa aj na to najdôležitejšie a to efektivitu práce.

Efektivita práce sa odvíja najmä od toho , ako motivovaní sú ľudia ktorí pracujú a takisto od podmienok ktoré im vytvárame. Tie začínajú predovšetkým v sklade, mieste kde sa to všetko deje. Ako zefektívniť skladovanie, ktoré vedie k ziskovosti? Predovšetkým správnym načasovaním a potrebnými prvkami.

To najdôležitejšie

Hlavným stavebným kameňom efektívneho skladu by mali byť kvalitné a hlavne pevne stavané regálové zostavy . Tie musia byť vyberané s precíznosťou. Investícia  do kvalitných regálov by mala byť pre každú firmu kľúčovou, už len z dôvodu že sa jedná o prvok ktorý by mal slúžiť aj niekoľko rokov a bez nich by sme nemohli skladovať.

Zefektívnite vaše skladovanie a zvýšte si zisk

Kvalitné regály a regálové zostavy nájdete na stránkach našej firmy regalsistem, spolu s ďalším príslušenstvom, ktoré budete potrebovať. Nájdete tu rôzne druhy regálov určené pre odlišné druhy skladovania a tovar.

Zefektívnite vaše skladovanie a zvýšte si zisk

Pre lepšiu koordináciu je dôležité takisto dispozičné riešenie skladu a regálov. Minimalizujte nevyužité miesta v sklade a skúste ich využiť napr. pre umiestnenie ďalšej dobrej alternatívny nazývanej aj plastový program, ktorý poslúži ako doplnkové skladovanie. Možností je viac. Stačí si len vytvoriť systém,  ktorý bude jednoduchý pre nás a zamestnancov, čo prácu a pohyb v sklade rozhodne zefektívni.

Regály sú to, bez čoho by to asi nešlo. Skúsme ich preto brať ako niečo dôležité a neberme ich len ako doplnok skladu. Od ich funkčnosti a takisto umiestnenia totiž závisí aj zisk podniku.