Prejsť k hlavnému obsahu
load

Vytvorte si maximálne bezpečný sklad.

Bezpečie je najdôležitejšie, či už je to bezpečnosť doma alebo práci. Vytvoriť adekvátne prostredie sebe a ostatným je to najlepšie, čo môžeme spraviť. Veľa firiem stavia všetko na svoj zisk a na vynaložené prostriedky z hľadiska bezpečnosti akosi zabúda. Práve bezpečnosť je to, čo by malo byť v každom podniku na prvom mieste.

Všetko pre bezpečnosť

Tí ktorí pracujú v sklade alebo sa tam niekedy aspoň pohybovali vedia, že bez potrebnej bezpečnosti, by sa na tomto mieste nedalo pracovať. Okrem toho,  že sú v sklade regály ktoré sú bezpečné je dobré myslieť aj na doplnky. Doplnkami myslíme bezpečnostné prvky, ktoré nesmú chýbať v žiadnom dobrom a bezpečnom sklade.

Vytvorte si maximálne bezpečný sklad.

Sklady sú miesta, kde sa skladuje tovar alebo materiál a priestor v ňom je maximálne využitý. Dobrá koordinácia je viazaná nielen na dispozičné riešenie skladu alebo kvalitu regálových zostáv. Dôležitá je takisto istota, že sa po sklade môžeme pohybovať bez toho, aby sme sa museli obávať o naše zdravie.

Zrkadlá a zábradlia

Hemisferické a dopravné zrkadlá, by nemali chýbať v žiadnom sklade. Len vďaka nim sa po sklade môžeme pohybovať a manipulovať s tovarom tak, že máme dokonalý prehľad na všetky smery. 

Keďže regály v sklade sú väčšinou vysoké a zaplnené tovarom a materiálom je ťažké vidieť za ich roh alebo uličky za nimi. Vďaka zrkadlám zlepšíte viditeľnosť a bezpečný pohyb v sklade.

Okrem hemisferických zrkadiel sú obľúbené aj oceľové zábradlia, ochrana rohov, alebo nárazníky pre nakladacie rampy. Okrem bezpečnostných prvkov umiestnených priamo v sklade, by mali byť aj pracovníci vystrojený potrebnými prvkami. Či už sú to uniformy výrazných farieb a reflexné prvky, pracovníci by mali byť navzájom dobre viditeľní.

V každom prípade by mali byť zaistené všetky potrebné riešenia vedúce k maximalizácií bezpečnosti. Aj na stránke regalsistem.sk nájdete bezpečnostné prvky,  ktoré sa hodia aj do vášho skladu.