Prejsť k hlavnému obsahu
load

Tipy, ako si udržať poriadok v pivnici. Využite regály a boxy

Pivnice priamo nabádajú k tomu, aby sme do nich odložili čo najviac vecí. Z pivnice sa tak často stane skladisko, v ktorom už neostáva miesto navyše. V nasledujúcich bodoch sa dozviete, ako efektívne reorganizovať vašu pivnicu.

Blíži sa zima a do pivnice chcete odložiť posledné nazbierané ovocie. Pivnica je už však beznádejne preplnená. Možno vás napadne investícia do nových priestorov, ale za zváženie stojí aj reorganizácia aktuálneho priestoru. Získať viac miesta tak môžete aj využitím boxov a regálov.

 Tipy, ako si udržať poriadok v pivnici. Využite regály a boxy

Poriadok na prvom mieste  

Pri reorganizácií vášho priestoru je dobré začať s čistým štítom. Prvým krokom je triedenie a zbavenie sa nepotrebných vecí. Zvyšok uložíme do boxov alebo priepraviek, a to tak, že do každého boxu umiestnime podobné položky, napríklad nádoby na zaváraniny a drobné náradie. Každý z boxov označíme, aby bolo jasné, čo sa v ňom nachádza. 

Priestor potom upravíme, napríklad pomocou štítkov. Tak budeme rýchlo vedieť nájsť všetko potrebné a rýchlo to vrátiť na pôvodné miesto.

Myslite na bezpečnosť 

Roztriedené a označené boxy je potrebné vhodne rozmiestniť. Najvhodnejšie sú na to základné regály do pivnice. Regály sa môžete pokúsiť namontovať sami pomocou návodu na internete. 

Ak ale nie ste domáci majster, nesprávna konštrukcia alebo pripevnenie o stenu môže pri najlepšom skončiť poškodením vašich zásob. Ak radi stavíte na istotu, regály vám dovezú a zostavia vyškolení montéri. 

Naplánujte budúce usporiadanie

Akú veľkosť dverí je nutné zvoliť pre bezproblémový presun položiek? Aké veľké a ťažké boxy bude možné umiestniť do regálov? Prvou možnosťou je použiť lepiacu pásku a rozdeliť priestor na podlahe. Na zem potom ukladáme boxy a testujeme dostupnosť a vhodné rozmery budúceho regálu.

Omnoho rýchlejší spôsob je využiť online návrhár. Okrem vizualizácie regálu budú regály prispôsobené aj na váhu vašich položiek, a takisto budete mať jasný prehľad o cene.  

Tip: Pri premeriavaní priestoru si dávajte pozor na detaily, ako napríklad nerovnosti stien, sokle, trúbky radiátorov a kanalizácie.  

Nebojte sa zúžitkovať zvyšný priestor

Po usporiadaní priestoru a montáži regálov sa nebojte zužitkovať akýkoľvek voľný priestor. Na voľnú stenu je možné pripevniť magnetické systémy, plastové steny, na ktoré sa dá umiestniť náradie, káble a podobne. 

Ak je vaša pivnica vlhká, alebo do nej občas zateká, využite stropné závesné systémy. Položky zaveste a budú v bezpečí do ďalšieho použitia.

Ak ste sa rozhodli pre zefektívnenie vášho priestoru a máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať.


Navrhnite si vlastné regály do pivnice