Prejsť k hlavnému obsahu
load

Tipy a triky pri skladovaní

 Problém, s ktorým sa najčastejšie stretávame pri skladovaní, je nedostatok prirestoru alebo jeho nekvalitné využitie. Tento problém má však oveľa jednoduchšie riešenie, ako prenájom, či vybudovanie nových priestorov. Riešením sú kvalitné regálové systémy. V našom článku vám preto prezradíme zopár jednoduchých a praktických trikov, ktoré vám vďaka využitu regálov vaše skladovanie uľahčia. 

1. Ekonomický prístup

Veľa nesprávnych krokov pri skladovaní vznikne mylnou domnienkou, že väčšie množstvo regálových systémov znamená väčšie využitie priestoru. Niekedy je však opak pravdou. Investovanie do kvalitných regálov  neznamená vždy investície vo veľkom. Niekedy stačí len jeden väčší regály, či zopár menších, ktoré vám skladovanie význame uľahčia. Poschodové regály, či praktické medziposchodia vás o tom určite presvedčia - tie totiž rozšíria priestory vášho skladu, či logistického centra do výšky.  

2. Investícia do kvality

Na trhu dnes nájdete širokú škálu predajcov, ktorí ponúkajú regálové zostavy za mimoriadne nízke ceny. Je však dobré zamerať sa na kvalitu, ktorá sa nie vždy spája s nízkou cenou. Hľadajte cenovo dostupné riešenia, no pýtajte sa na životnosť regálov, ich vyhotovenie, nosnosť, či normy platné v SR.  

3. Flexibilita

Veľmi praktickým riešením sú aj mobilné regály. Ak hľadáte regály, ktoré sa dokážu flexibilne prispôsobiť vašim požiadavkám, mobilné regály budú tou správnou voľbou. Základným špecifikom týchto regálov je jednoduchá manipulácia i to, že dokážu maximalizovať kapacitu akéhokoľvek skladu. Umiestnenie, nastavenie políc a regálov  si môžete veľmi ľahko korigovať a prispôsobovať aktuálnym potrebám, vďaka čomu získate aj praktickú manipuláciu s materiálom, či tovarom. 

4. Maximalizácia priestoru

Medziposchodia  sú priam ideálnym riešením pre všetky väčšie sklady a centrá. Ich najväčšou prednosťou je, že dokážu sklad v niektorých prípadoch až zdvojnásobiť. Navyše je možné sa medzi poschodiami veľmi jednoducho pohybovať a manipulovať so skladovaným materiálom alebo tovarom. 

Existuje množstvo ďalších regálových riešení s ktorými sa už nemusíte obávať nedostatku priestoru. Pokiaľ chcete získať viac informácií, neváhajte sa obrátiť na našich profesionálov, ktorí vám navrhnú riešenie na mieru.