Prejsť k hlavnému obsahu
load

Spravujte svoj archív systematicky. Ako na to?

Každý prosperujúci a správne fungujúci podnik by mal mať zriadený svoj vlastný archív. Na druhej strane si však vedenie administratívy a archivovanie dokumentov vyžaduje zodpovedný prístup a vhodných správcov archívu.  Či už sú to účtovné doklady alebo záznamy produkcie, archivuje sa skoro všetko a časom sa toho nazbiera pomerne viac. 

Kvalitné a stabilné regály sú základom

 

Veľa podnikov necháva archiváciu na poslednom mieste, no skôr či neskôr môžu na to doplatiť. Základom každého správne vybaveného archívu by mali byť regály, v ktorých budú uložené všetky záznamy, dokumenty, či potrvrdenia. Hoci väčšina archívov pôsobí preplnene, chaoticky a nestabilne, môže tomu byť inak.
Vaše regály už nemusia viac praskať vo švíkoch.

 

Regálové zostavy dnes nájdete v rôznych prevedeniach, veľkostiach i farbách, a to za pomerne dostupnú cenu. Medzi najpreferovanejšie patria policové regály vyrobené z kvalitnej ocele. Pokiaľ chcete, aby vám regály slúžili čo najdlhšie, vyberte si také, ktorých konštrukcia je vyrobená z certifikovanej a odolnej ocele a ktoré zodpovedajú príslušným normám kvality platným v SR.

Dokonalý prehľad vo všetkom

Pokiaľ chcete, aby ste mali vo firemnej dokumentácií dokonalý prehľad, musíte si vytvoriť systém a nezabúdať na tri dôležité pravidlá

- Jednoduchý a prehľadný systém ( napr. podľa charakteru alebo dôležitosti dokumentov)

- Udržiavanie poriadku v regáloch a v priestore archívu

- Investícia do kvalitných regálových zostáv 

Ak sa zameriame na praktickú stránku, dokumenty by mali byť ukladané spôsobom zdola nahor, čo znamená, od najnižšieho roku po najvyšší. Ak svoju dokumentáciu budete rozlišovať navyše aj farebne, časom si vytvoríte zaužívaný a jednoduchý systém v ktorom sa budete orientovať rýchlejšie a jednoduchšie.

Základom stability a prehľadnosti sú však stabilné a kvalitné regálové systémy, ktoré významne uľahčia orientáciu v sklade. Neváhajte nás kontaktovať, naši profesionálne vyškolení zamestnanci vám radi poradia s riešením na mieru podľa vašich potrieb a priestorových možností.