Prejsť k hlavnému obsahu
load

Skôr, než si otvoríte svoj vlastný obchod

pekný regál do predajne

Plánujete si otvoriť svoju vlastnú predajňu? Potom čítajte ďalej, prezradíme vám to najdôležitejšie!

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete otvoriť si obchod s milými drobnosťami, potravinami, záhradkárskymi potrebami, či veľkými strojmi, mali by ste zamerať pozornosť na to, ako tovar, ktorý sa rozhodnete ponúkať na trhu, budete skladovať a umiestňovať.

Záujem zákazníka totiž vzbudzuje nielen potreba nakúpiť, ale takisto aj typ nákupného prostredia a celkový vzhľad danej prevádzky.

Pokiaľ sa chcete zamerať aj na nákupné prostredie a atmosféru prevádzky, nechajte sa inšpirovať najefektívnejšími tipmi, vďaka ktorým váš obchod bude vizuálne i nákupne zaujímavejší.

1. Vyskúšajte to s regálmi

Skôr, než si otvoríte svoj vlastný obchod

Zvoliť si tie správne regály a regálové systémy je pre zakladajúci podnik nemenej dôležité ako ostatné faktory. Kvalita jednotlivých policových regálov by mala nielen zodpovedať príslušným požiadavkam v rámci nosnosti, ale aj v rámci životnosti, skladnosti a jednoduchosti manipulácie.

Vybrať si tie správne však nebýva vždy jednoduché, nechajte si preto poradiť od našich profesionálov, ktorí vám navrhnú policové regály presne podľa vašich požiadaviek a priestorových možností vašej firmy.

Prejaví sa to nielen na jej vizuálnej stranke ale aj na ľahšej orientácií zákazníkov vo vami ponúkanom tovare.

2. Rozšírte opticky svoje priestory

Regály vám pomôžu priestor nielen otvoriť, ale takisto aj opticky rozšíriť. Ich správnym rozmiestnením a vhodným výberom farby navyše dokážete priestor aj zatraktívniť.

Pokiaľ si želáte priestor opticky rozšíriť ešte viac, odporúčame vám okrem veľkých okien siahnuť aj po veľkých zrkadlách, ktoré vytvoria efekt väčšieho priestoru.

Rozjasniť priestor dokážu aj bodové svetlá.

3. Zamerajte sa na príjemnú atmosféru

Príjemnú atmosféru interiéru navodia stojaté lampy alebo dokonca aj stolové lampičky. Ak si predstavíte dnešné supermarkety s obrovskými regálmi a oči vyrážajucími neonkovými svetlami, nie je to najpríjemnejšia predstava.

Naopak nakupovanie v obchodíku kde je príjemné jemné osvetlenie, systematicky usporiadané regály a takisto príjemná vôňa a tematicky a vhodne zvolená hudba, zážitok z nakupovania sa o to viac zintenzívni. Nezabúdajte ani na správnu výšku decibelov, príliš hlasná hudba totiž pôsobí rušivo.

Zútulniť vašu predajnu môžete viacerými spôsobmi. Stačí zapojiť fantáziu a zamyslieť sa nad čo najoptimálnejšom využití danej prevázky.

Pár slov na záver

Základom každej predajne sú jednoznačne regály, myslite preto na ich výber a investujte do tých najlepších.

Pokiaľ ste si už vybrali regály, ktoré sú do vašej predajne najvhodnejšie, nastáva čas na ich optimálne rozloženie. V prvom rade je dôležité myslieť na jednoduchosť orientácie v nich - nielen vašej ale v prvom rade vašich zákazníkov.

Medzi uličkami nezabudnite nechať dostatočne veľký priestor, aby sa v nich zákazníci ľahšie orientovali aj v prípade, že vaša predajňa bude zaplnenejšia.


Vyberte si z našej ponuky policových regálov