Prejsť k hlavnému obsahu
load

Skladujte pneumatiky prakticky a efektívne

Minimálne dvakrát do roka rieši každý majiteľ auta otázku: kam s pneumatikami? My vám na ňu odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Hoci kvôli faktorom akými sú počasie, či sezónne uskladnenie nie je možné úplne presne určiť životnosť pneumatík, správnym zaobchádzaním a uskladňovaním pneumatík môžete ich životnosť významne ovplyvniť. 

Pokiaľ chcete, aby vám pneumatiky vydržali čo najdlhšie, máte na výber z dvoch možností. Buď si ich môžete odložiť do servisu, kam vám ich síce odborne uskladnia, no na druhej strane budete musieť za to zaplatiť. Druhou možnosťou je zabezpečiť si kvalitné regály na pneumatiky, ktoré sú síce jednorázovou investíciou, no slúžiť vám budú ešte mnoho a mnoho rokov.

Ako na to? 

 

Skôr, než pneumatiku uskladníte do regálu, je potrebné každú jednu dôkladne vyčistiť, odstrániť kamienky a označiť, aby ste ich s príchodom ďalšej zimnej alebo letnej sezóny nenamontovali na opačnú stranu, pretože predné a zadné majú odlišné hĺbky profilu. Pokiaľ budete pneumatiky skladovať v stĺpcoch, uistite sa, že jedna druhú nedeformujú vzájomným tlakom. 
Keďže ich budete pravdepodobne skladovať viac ako mesiac, odporúčame vám ich občasné otáčanie, prípadne obmenu.

 

Kvalitný regál však nestačí, dôležité je aj jeho umiestnenie. Regál sa musí nachádzať na chladnom, suchom, čistom a uzavretom mieste. Ak by ste nechali viac ako mesiac pneumatiky na vzduchu vonku môžu sa objať trhliny, ktoré spôsobuje vzdušný ozón.

Ak stále váhate, či bude pre vás lepšie investovať do regálov na pneumatiky, alebo ich radšej uskladniť u profesionálov, je dobré spočítať si investíciu do uskladnenia v servise (s ktorou treba rátať dvakrát ročne) a porovnať ich s výškou jednorázovej investície do regálu. Ak disponujete priestormi, do ktorých sa nevmestí hocijaký regál, môžete si ho vyskladať pomocou online návrhára, ktorý zabezpečí, aby ste mali výšku, šírku a hĺbku políc podľa Vašich možností požiadaviek.

 

Ich montáž je veľmi jednoduchá, pretože regál funguje na princípe stavebnice, ktorú ľahko postavíte aj doma. Každý je odborne navrhnutý so špeciálne tvarovanými lištami, ktoré zabraňujú tomu, aby došlo k deformácii pneumatiky. 
Okrem ich profesionálneho vyhotovenia regály spĺňajú normy a predpisy platné na Slovensku.
 
Skladujte pneumatiky prakticky a efektívne