Prejsť k hlavnému obsahu
load

Skladovanie malých dielov: Tipy a triky

regál na skrutky a malé diely

Pracujete vo vašom sklade s drobnými dielmi a súčiastkami? Myslite na to, že ich skladovanie si vyžaduje osobitý prístup. 

Poradíme vám, aké skladové riešenia budú zárukou praktickosti a prehľadnosti.

Skrutky, klince, spojovací či kotviaci materiál a ďalšie drobné súčiastky vedia byť záludné. Vďaka svojim drobným rozmerom sa ľahko rozsypú, postrácajú či pomiešajú. Nie je preto praktické skladovať ich v policových regáloch navoľno, ale musia mať vždy svoje miesto.

Vaši pracovníci by pri vychystávaní materiálu mali vždy rýchlo a jednoducho nájsť akýkoľvek typ skrutky či klinca. Poradíme vám, ako to dosiahnuť.

 

3 Tipy pre skladovanie malých dielov

 

1. Správny výber regálov

Ak budete uskladňovať drobné kovové diely, ktoré majú vyššiu váhu, mali by ste rátať aj s vyššou nosnosťou policových regálov. Našim zákazníkom sa osvedčili regály s nosnosťou od 200 kg na jednu policu.

Odporúčame voliť kratšie police, ktoré vám poskytnú vyššiu nosnosť za menej peňazí.

 

2. Farebné kódovanie

Často môže byť ťažké vyznať sa vo všetkých typoch skrutiek a klincov. Ich večné dohľadávanie prácu sťažuje a predlžuje. Pomôcť môže triedenie podľa farebných prepraviek alebo farebných štítkov.

Uvidíte, ako vám zrazu práca pôjde od ruky.

 

3. Praktické zásobníky

Skladovať drobný tovar v obaloch a vreckách, v ktorých ste ich nakúpili, nemusí byť praktické, prehľadné ani trvácne. Oplatí sa využiť potenciál vašich regálov na maximum a doplniť ich vhodným úložným riešením, napríklad:

  • zásobníkmi,
  • zásuvkami či
  • boxmi

 

Krabice či prepravky?

Drobné diely je vhodné skladovať v otvorených či uzavretých nádobách. Môžete zvoliť obyčajné krabice, debničky či prepravky, ktoré sú lacné a dostupné. Kartónové krabice sa však môžu jednoducho poškodiť, môžu navlhnúť alebo sa pretrhnúť.

Drevené debničky tiež nie sú veľmi odolné voči špine, prachu a vlhkosti a ich trvácnosť je značne obmedzená. Zároveň je takáto organizácia tovaru v krabiciach a debničkách pomerne neprehľadná aj nevzhľadná.

Čím ich teda nahradiť?

 

Stavte na plastový program od Regalsistem

plastové prepravky a box pre drobný tovar

Našu ponuku regálov dopĺňa a rozširuje plastový program, ktorý je ideálny práve na uskladnenie malých súčiastok a dielov. Pomôže vám udržať váš sortiment prehľadný, organizovaný, dobre označený, a jednoznačne vám uľahčí manipuláciu s ním.

V našej ponuke nájdete mnoho typov prepraviek, boxov a zásuviek z praktického a ľahkého plastu.

Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči tepelnému, chemickému a mechanickému poškodeniu. Bonusom je jednoduchý a moderný dizajn a pestrý výber farieb, pomocou ktorých môžete váš inventár zladiť s firemnými farbami.

Sú tak vhodným doplnkom vašich skladových a prevádzkových priestorov.

V ponuke Regalsistem nájdete …

 

1. Skosené prepravky BULL

Skladovanie malých dielov: Tipy a triky

Praktické skosené nádoby, ktoré zvyšujú prehľadnosť a uľahčujú vyberanie obsahu. Sú vyrobené z pevného, tvrdého a ľahkého plastu odolného voči teplotám od -40 °C do +80 °C.

Sú tiež odolné voči nárazom, kyselinám, olejom a rozpúšťadlám.

Majú ergonomický tvar, sú dostupné v 5 farbách a je možné ich voľne umiestniť v regáloch, stohovať alebo uchytiť na zadný panel. Každá prepravka je tiež opatrená praktickým držiakom na etiketu, aby ste mali vždy prehľad o jej obsahu.

Najlepšie riešenie dosiahnete kombináciou s pojazdnými vozíkmi BULL.

 

2. Pojazdné vozíky BULL

malé diely a ich skladovanie na vozíku

Pojazdná konštrukcia vyrobená z praktickej ocele je určená pre skosené prepravky BULL. Vozík je dodávaný so 4 gumovými kolieskami, úchytmi na prepravky a so samotnými prepravkami.

Jeho nosnosť je až 100 kg.

Uľahčí vám manipuláciu s drobným tovarom a umožní jeho jednoduchý presun v rámci skladu. Rozmery vozíka sú 1 240 mm (V) x 1 120 mm (Š) x 500 mm (H) a hmotnosť predstavuje 50 kg.

Do vozíka je možné umiestniť 18 až 54 ks BULL prepraviek podľa zvoleného typu prepravky.

 

3. Zásuvky a boxy PUMA

plastové šuplíky PUMA

Modulárne úložné boxy sú dokonalé aj pre ten najdrobnejší materiál, ktorý sa v nich určite nestratí. Obsahujú boxy v rôznych veľkostiach a k nim pasujúce zásuvky a odnímateľné oddeľovače.

Boxy je možné umiestniť voľne ku stene. Sú vyrobené z odolného, ľahkého a nárazuvzdorného plastu. K dispozícii sú vo viacerých farebných prevedeniach a majú zabudované držiaky na etikety.

 

4. Výklopné zásuvky FOX

výklopné zásuvky FOX

Dokonalý systém a prehľadnosť vám prinesú výklopné zásuvky. Ide o stavebnicový systém zložený z určitého počtu jednotiek pri celkovej dĺžke 600 mm. Zásuvky je možné jednoducho vyklopiť alebo úplne vybrať.

Môžu byť pripevnené priamo k stene alebo v oceľovom ráme.

Použitým materiálom je opäť pevný, ľahký a odolný plast v troch farebných prevedeniach. Samozrejmosťou sú držiaky etikiet. Najlepšie riešenie dosiahnete kombináciou so skriňou pre výklopné zásuvky FOX.

 

5. Skriňa pre zásuvky FOX

polica na šuplíky FOX

Samostatne stojaca štruktúra vytvorená pre výklopné zásuvky FOX, ktoré je možné do nej doplniť podľa vašich potrieb. Ide v podstate o oceľový rám alebo skriňu s rozmermi 1030 mm (V) x 665 mm (Š) x 250 mm (H) a s hmotnosťou 15 kg.

 

Použitie deličov políc

skrutky skladované v regáli

Pri skladovaní stredne veľkých dielov, ako sú napr. rôzne kúrenárske a vodárenské spojky a kolienka, je možné na rovné alebo vaničkové police umiestniť deliče s ohrádkami, vďaka ktorým nám vzniknú na polici jednotlivé oddelenia na uskladnenie rôznych typov materiálu bez nutnosti použitia boxov či zásuviek.

Neváhajte sa na nás obrátiť v prípade, že potrebujete pomoc s výberom vhodného skladového riešenia.

 


Kontaktujte nás