Prejsť k hlavnému obsahu
load

Regále na knihy a najlepšie skladové riešenia

talianske kovové regály na knihy

Začína byť váš sklad alebo archív s knihami preplnený? Vhodné riešenie pre jednoduché a prehľadné skladovanie predstavujú regále na knihy. Prečítajte si, aké sú ich výhody, ako si ich vybrať a ako ich využívať efektívne.

Ako si vybrať regále na knihy?

Pri výbere regálu na knihy môžete postupovať veľmi podobne, ako pri kúpe klasického regálu. Do úvahy zoberte priestor, do ktorého plánujete regále umiestniť a následne vyberte vhodný typ regálového riešenia. Na čo by ste mali myslieť?

  • Veľkosť a rozmery – pri rozširovaní knižnice je vždy dôležité myslieť na to, s akým veľkým priestorom operujete. Pri veľkom priestore nebudete mať problém, no v menších knižniciach a miestnostiach odporúčame efektívne riešenia, napríklad kúpu vysokých regálov. Je to práve výška, ktorá býva často nevyužívaná,
  • nechajte si rezervu – či už medzi stenou a regálmi, alebo medzi jednotlivými regálmi. Takisto nezabúdajte na to, že je pohodlnejšie, ak na knihy dočiahnete priamo zo zeme,
  • zvoľte typ regálového riešenia – najideálnejším riešením pre ukladanie kníh sú policové regály. Knihy môžu byť veľmi ťažké, naše regály si však s touto váhou svojou nosnosťou a stabilitou hravo poradia,
  • zvoľte si štýl – budú vaše regály niekomu na očiach? Popri funkčnej stránke v takom prípade myslite aj na to, ako budú vyzerať. Každý regál sa dá vyšperkovať ozdobami alebo peknými ilustráciami. Kreativite sa medze nekladú. 

U nás si napríklad môžete zvoliť dodatočne lakovanie regálu vypaľovanou farbou vo všetkých farbách vzorkovníka RAL. Štandardné kovové police môžeme nahradiť policami z masívu alebo laminovanou drevotrieskou. Takisto sa vieme v plnej miere prispôsobiť požiadavkám zákazníka a rovnakým materiálom vybavíme čelo aj výplň regálov.

Kategorizovanie kníh v regáli

Regál je efektívny len do tej miery, do akej s ním viete narábať. To znamená, že musíte vedieť správne zúžitkovať priestor a vytvoriť si systém, v ktorom sa vyznáte. Tu sú naše rady pre kategorizáciu kníh v regáloch:

  • Žáner a abeceda – rozdeľovať knihy podľa žánrov a následne abecedne je štandardný spôsob, akým si môžete veľmi jednoducho urobiť v knihách poriadok. Vďaka tomu sa budú aj čitatelia vedieť lepšie orientovať a nájdu titul, ktorý hľadajú. Má knižná séria viacerých autorov? Potom je vhodné, aby ste jednotlivé knihy ukladali vedľa seba i napriek rozličným menám,
  • novinky a bestsellery – kupujete regály na knihy do kníhkupectva? Čitateľov určite zaujíma, aké knihy vyšli v poslednom období a ktoré patria medzi najobľúbenejšie. Vyčleňte špeciálnu poličku knihám, ktoré sú aktuálne v trende a je po nich najvyšší dopyt. Takéto pravidlo môžete aplikovať aj pri domácej knižnici a najnovšie tituly alebo knihy, ktoré chcete čítať prioritne, môžu mať exkluzívne miesto.

Náš tip: Pre jednoduchú a flexibilnú organizáciu sa výborne hodí univerzálny magnetický štítok, na ktorý sa dá písať rukou alebo univerzálnym popisovacím prístrojom.

Ak chcete využiť priestorové kapacity svojho skladu takmer na 100 %, na efektívne skladovanie kníh určite vyskúšajte naše policové mobilné regály. Sú flexibilné, vhodné do archívov, depozitných a príručných skladov a vďaka zabudovaným koľajniciam aj veľmi ľahko posúvateľné.


Vyberte si z našich policových regálov