Prejsť k hlavnému obsahu
load

Regál na skrutky: Podľa čoho vyberať a na čo nezabudnúť?

regál na skrutky

Vlastníte železiarstvo či potreby pre domácich majstrov? Poradíme vám, ako si vybrať regály do vašej predajne či skladu, vhodné na uskladnenie skrutiek, klincov a ďalších druhov spojovacieho materiálu či kotviacej a vŕtacej techniky. Možno sa to nezdá, no každý druh materiálu si vyžaduje trochu odlišné skladovanie.

Chcete predsa, aby sa vaši zamestnanci aj zákazníci dobre orientovali v sortimente a vždy našli to, čo práve hľadajú.

Prehľadný systém uloženia tovaru je preto naozaj dôležitý. Našťastie sme tu my, aby sme vám pomohli zorganizovať vašu predajňu efektívne a kvalitne pomocou oceľových regálov.

Na čo teda prihliadať pri ich výbere?

 

Nosnosť a rozmery regálov

Pri uskladnení kovového tovaru, akým sú napríklad skrutky, ide zvyčajne o ťažšiu váhu. Naši zákazníci preto najčastejšie volia regály s nosnosťou od 200 kg na jednu policu. Keďže takýto tovar je drobnejší a býva balený v menších krabičkách, nie sú potrebné príliš dlhé police.

Oveľa praktickejšie pre vás budú police okolo 1m.

Použitím kratších políc, ktoré sú častejšie delené, zároveň dosiahnete vyššiu nosnosť za menej peňazí a odkladaciu plochu nepreťažíte ako pri zbytočne dlhých policiach. Dobre si premyslite tiež výber hĺbky police tak, aby ste úložnú plochu dokázali využiť.

Pri naozaj hlbokých policiach by ste sa totiž museli načahovať zbytočne ďaleko alebo by zadný priestor zostal prázdny. Rozhodujte sa tiež podľa toho, či budete regál obsluhovať len spredu alebo z oboch strán (bude stáť v priestore). V umiestnení pri stene vám postačí hĺbka 400 až 600 mm a pri umiestnení v priestore 600 až 800 mm.

A čo výška? Keďže sú skrutky malé, potrebujú na ne vaši zamestnanci či zákazníci dobre vidieť. Určite sa tiež po ne nebudú chcieť načahovať vyššie ako je nevyhnutné.

Ideálna obslužná výška regálu je približne od 750 do 1 800 cm, preto tomu prispôsobte jeho celkovú výšku. Vyššie úrovne políc, rovnako ako tie najnižšie, využijete maximálne na uskladnenie extra zásob, rozmernejšieho tovaru či tovaru, ktorý sa predáva menej často.

 

Plastový program

plastove prepravky na skrutky

Skrutky a iné malé súčiastky bývajú často balené v papierových krabiciach, ktoré sa rýchlo opotrebujú a zničia pôsobením vlhkosti. V regáli potom pôsobia nevzhľadne, navyše sú nepraktické a zle do nich vidieť. Pre lepšiu organizáciu vášho tovaru ich skvelo nahradí náš plastový program.

Tvoria ho plastové prepravky BULL, ktoré sú skosené a preto sa z nich tovar veľmi jednoducho vyberá.

Prepravky sú vyrobené z materiálu, ktorý je vysoko odolný voči tepelnému, chemickému a mechanickému poškodeniu. Narozdiel od papierových škatúľ vám tak budú slúžiť naozaj dlhú dobu. Môžete ich zakúpiť v rôznych rozmeroch a farbách a zladiť napríklad k vášmu firemnému logu či dizajnu prevádzky.

Prepravky je navyše možné stohovať alebo uchytiť na zadný panel. Každá je tiež opatrená držiakom na etiketu, aby ste mali prehľad o obsahu prepravky.

K praktickému uskladneniu drobného tovaru vám tak nič viac netreba.

 

Návrhár regálov

Ak už máte jasnú predstavu o tom, aký regál potrebujete, môžete si ho navrhnúť sami v našom Online návrhári. Stačí, keď si navolíte potrebné parametre (výška regálu, hĺbka, dĺžka police, počet políc či nosnosť) a jednoducho si tak poskladáte celú regálovú zostavu podľa vašich predstáv.

K dispozícii tiež máte množstvo komponentov a doplnkov, ako sú:

  • rôzne prepážky,
  • zásuvky,
  • úchyty,
  • etikety
  • či už spomenuté plastové prepravky.

V nasledujúcom videu nájdete jednoduchý návod na to, ako pracovať s naším Online návrhárom.

Ak si však neviete rady alebo potrebujete zariadiť celý sklad či predajňu, radi vám samozrejme s návrhom pomôžeme. Prídeme k vám, zameriame váš priestor a spolu nájdeme to najvhodnejšie riešenie pre vás.

Neváhajte nás kontaktovať emailom alebo telefonicky.


Naše policové regále