Prejsť k hlavnému obsahu
load

Priemyselné regály: Pri výbere prihliadajte aj na tieto veci

priemyselné regály vo výrobnej hale

Žijeme v dobe, kedy vďaka automatizácii vyrábame čoraz viac produktov, na ktoré je potrebné stále viac úložného priestoru. Kvalitné priemyselné regály a regálové systému sú preto nevyhnutnosťou. Čo všetko by ste pri ich výbere nemali prehliadnuť?

 

Čo sú to priemyselné regály?

Priemyselné regály sú skupinou kovových konštrukcií určených na skladovanie tovaru, výrobkov a materiálov. Procesy ako výroba, logistika, preprava a predovšetkým samotné skladovanie závisia od optimalizácie, ktorú priemyselné regály ponúkajú.

Moderný priemyselný regál dnes okrem ukladania vecí slúži aj ako podpora na usporiadanie výrobkov pre ich neskoršiu prepravu.

Dômyselná konfigurácia a umiestnenie regálového systému vymedzí priestor v sklade a vytvorí sieť uličiek, ktorá je ideálna na manipuláciu s uloženými objektmi.

Priemyselné regály môžeme rozdeliť na:

Všetky tieto sa ďalej delia a upravujú podľa požiadaviek klientov na rôzne varianty, napríklad na mobilné alebo poschodové regály. Priemysel a regály sú veľmi úzko spojené a takýto spôsob skladovania výrobkov a materiálu je odjakživa ten najideálnejší.

 

Dôležitosť priemyselných regálov

konzolové a policové priemyselné regále

Skladovanie je kľúčovým prvkom akéhokoľvek priemyslu. Je výsledkom efektívnej organizácie a riadenia. Vhodné miesto na skladovanie pomáha chrániť integritu hmotného majetku spoločnosti, ktorá môže ďalej ťažiť z jeho trhovej hodnoty.

Pri skladovaní je dôležité mať konkrétnu fyzickú základňu.

Tento cieľ spočiatku spĺňajú samotné priemyselné sklady. Interiér týchto miest však nie je vhodný na správne skladovanie, pretože neponúka presný a bezpečný spôsob ochrany tovaru. Práve preto vznikli priemyselné regály.

Ich úlohou je zabezpečiť nápravu vnútornej nedostatočnosti skladov a zabrániť poškodeniu tovaru.

Spoľahlivý a skúsený dodávateľ dokáže priemyselný regálový systém navrhnúť tak, aby využíval maximálnu skladovaciu kapacitu skladu. Kovové konštrukcie systému môžu byť pritom vysoké aj viac ako 10 metrov.

Okrem vyššie uvedeného vám šikovne umiestnené skladovacie regály a regálové systémy dokážu ušetriť peniaze, znížiť počet zamestnancov zodpovedných za skladovanie a takisto skrátiť čas prepravy a dodania.

 

Na čo myslieť pri výbere priemyselných regálov?

Nájsť spôsob, ktorý maximalizuje úložný priestor, je pre váš sklad a podnikanie jednou z najdôležitejších vecí. Zväčšenie aktuálne dostupného priestoru je dôležité, ak chcete zvýšiť svoj zisk a produktivitu.

Ideálny spôsob skladovania by mal byť jednoduchý, bezpečný a zároveň vysoko efektívny. Pri výbere priemyselných regálov preto dbajte aj na tieto veci:

 • stavte na spoľahlivého dodávateľa – kvalitný dodávateľ s rokmi skúseností, ktorý dodáva overené regálové systémy by mal byť základom pri zariaďovaní skladu. Vždy si preverte jeho históriu, referencie a ak máte možnosť nahliadnuť do skladov, ktoré už zariadil, urobte to.
 • hľadajte modulovateľné regály – myslite na to, že vaša firma bude rásť a spolu s ňou aj vaše nároky na skladové priestory. Hľadajte preto také regálové súpravy, ktoré sa dajú modulovať, nastavovať a neustále dopĺňať. Aj tu je vhodné vybrať si jedného dodávateľa, ktorý vám napríklad aj v prípade poškodenia regálu bez problémov potrebné komponenty vymení.
 • bezpečnosť na prvom mieste – pri prevádzke v priemyselných skladoch hrozí neustále nebezpečenstvo pracovného úrazu. Pravidelné ročné prehliadky predstavujú spôsob, ako toto riziko minimalizovať včasným odhalením poškodení alebo nedostatkov regálových systémov. Pravidelnosť prehliadok vyplýva aj z platnej legislatívy a je povinnosťou vlastníka regálov. Kvalitný dodávateľ má takúto službu vo svojej ponuke a jej opakované vykonanie na niekoľko rokov dopredu môže byť súčasťou cenovej ponuky pri nákupe priemyselných regálov. Všetky prípadné nedostatky budú uvedené v protokole z prehliadky a je na prevádzkovateľovi regálov zabezpečiť ich včasné a efektívne odstránenie.

Preto si vždy si vyberajte iba dodávateľa, ktorý zabezpečí dodanie regálov v súlade s platnými technickými normami. Práve tie sú zárukou všeobecne uznávaných technických riešení a bezpečnosti, ktorú hľadáte.

Medzi relevantné technické normy, na ktoré my v REGALSISTEM.sk odkazujeme, patria:

 • STN EN 15 635 – Statické oceľové skladovacie systémy. Používanie a údržba skladovacieho zariadenia.
 • STN EN 15 629 – Statické oceľové skladovacie systémy. Špecifikácia skladovacieho zariadenia.
 • STN EN 15 620 ( 26 9500) – Statické oceľové skladovacie systémy. Nastaviteľné paletové regály. Tolerancie, deformácie a medzery.
 • STN EN 15 512 (26 9503) – Statické oceľové skladovacie systémy. Nastaviteľné paletové regálové systémy. Zásady konštrukčného návrhu.
 • STN 26 9030 – Skladovanie. Zásady bezpečnej manipulácie.

 

 

Najväčšie benefity priemyselných regálov

Priemyselné regály: Pri výbere prihliadajte aj na tieto veci

Priemyselné regály sa vyznačujú vysokou odolnosťou, stabilitou a vyššou nosnosťou oproti bežným regálom. Zvyčajne disponujú aj zvýšenou odolnosťou voči agresívnym chemikáliám, skladovanie týchto látok však treba vopred konzultovať s dodávateľom regálov.

Medzi ďalšie benefity patrí:

 • Efektívne využitie priestoru – využitím kvalitných priemyselných regálov a ich dômyselným umiestnenením v sklade dokážete maximalizovať úložný priestor.
 • Jednoduchá montáž – priemyselné regály vám privezú po kusoch a je potrebné ich poskladať. Zvládnete to aj sami, ale profesionálny dodávateľ vám ich v sklade zostaví presne podľa vašich predstáv a vopred dohodnutého dispozičného plánu.
 • Odolnosť – priemyselné kovové regály vydržia výrazné teplotné extrémy. Takisto sú odolné voči opotrebeniu spôsobenému neopatrným ovládaním vysokozdvižných vozíkov. Sú dlhodobo odolné voči korózii alebo oxidácii. Kov priemyselnej kvality je pevnejší ako bežné materiály, stále však potrebuje tú správnu ochranu. Hľadajte regály s kvalitným pozinkovaným alebo lakovaným povrchom. Obe tieto povrchové úpravy majú svoje výhody a nevýhody pri odstraňovaní korózie. Pozinkované kovy odolávajú korózii, pretože sú potiahnuté zinkom. Každá povrchová úprava napáda koróziu a oxidáciu inak, preto sa opýtajte svojho dodávateľa, aká je tá najlepšia práve pre vaše prostredie skladu.
 • Bohaté možnosti doplnkov – priemyselné regály od jedného dodávateľa majú tú výhodu, že v prípade poškodenia alebo opotrebovania dielov k nim vždy nájdete bohaté možnosti doplnkov na mieru. Či už ide o vaňové police na skladovanie voľne uloženého tovaru, rôzne úchyty na kotvenie regálov do steny alebo univerzálne štítky na popis produktu a vloženie čiarových kódov, váš dodávateľ bude disponovať všetkým, čo potrebujete.
 • Nízke náklady – priemyselné regály patria medzi najmenej nákladné riešenia skladových priestorov. Vždy dostanete to, za čo zaplatíte. Nezabudnite pri dodávke skontrolovať kvalitu kovu, povrchovú úpravu, váhovú kapacitu a úložnú kapacitu, aby ste sa ubezpečili, že všetko presne zodpovedá vašim potrebám.

 

Priemyselné regály od Regalsistem

Hľadáte kvalitné priemyselné regály do vášho skladu či výrobnej haly? Kontaktujte nás a radi vám so všetkým poradíme.

Ponúkame obhliadky a zameranie priestorov pre navrhnutie efektívneho regálového systému, ktorý presne zapadne do vašich priestorov.

Spoločne vyberieme to najlepšie dispozičné riešenie, ktoré splní vaše predstavy a požiadavky.


Kontaktujte nás