Prejsť k hlavnému obsahu
load

Predĺžte správnou starostlivosťou životnosť regálov

Medzi hlavné prednosti regálov  a regálových systémov  Regalsistem patrí ich vyhotovenie. Regály sú vyrobené z kvalitne pozinkovaného materiálu, s použitím metódy Sendzimir. Hoci táto metóda zaručuje dlhú životnosť povrchovej ochrany a vysokú odolnosť regálov proti oderom a iným poškodeniam, v praxi sa stretávame s nesprávnym užívaním regálov, čo vedie k skráteniu ich životnosti.

V nasledujúcom článku sme si preto pre vás pripravili niekoľko tipov a odporúčaní ako užívať regály tak, aby vám vydržali čo najdlhšie a v čo najlepšej kvalite.

Nosnosť

Jednou z najdôležitejších zásad, ktoré by mal užívateľ alebo zodpovedná osoba v logistickom či distribučnom centre dodržiavať, je nosnosť regálov. Nosnosť je spravidla vždy určená výrobcom v záujme ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci. Riziku vystavujete nielen vašich zamestnancov, ale aj tovar, ktorý je na regáli vystavený, pretože zrútením regálu sa môže tovar výrazne poškodiť alebo znehodnotiť. Takáto situácia sa bohužiaľ stáva najmä v prípade priemyselných regálov, kde častokrát býva nosnosť regálov niekoľkonásobne prevýšená.

Navyše sa okrem nebezpečenstva úrazu alebo znehodnotenia tovaru vystavujete aj možnosti dostať pokutu pri náhodnej kontrole.

Ukotvenie

Na ukotvenie regálov je potrebné myslieť predovšetkým v rámci veľkých regálových zostáv, ktoré sa častokrát využívajú vo väčších priemyselných alebo výrobných halách. Len správne ukotvený regál vám poskytne kvalitné riešenie skladovania. Netreba zabúdať ani na kotvenie regálov do podlahy, stien alebo stropu. Všetky tieto záležitosti závisia od veľkosti konkrétnej regálovej zostavy , od druhu, veľkosti a váhy skladovaného materiálu a aj od veľkosti a charakteru haly alebo skladu.

Čistenie a údržba

Hoci sa na prvý pohľad môže javiť, že vo veľkých distribučných centrách alebo halách je čistota a starostlivosť o regály druhoradá, opak je pravdou. Jedným z faktorov, ktoré významne ovplyvňujú životnosť regálov je prostredie a klíma. Práve vlhkosť a časté zmeny teplôt dokážu regály znehodnotiť a preto je potrebné dôsledne kontrolovať stav regálov a vodu, prach, či akékoľvek iné nečistoty, ktoré sa na regáloch usadia, pravidelne odstraňovať.

Osobitnú pozornosť by sme mali v rámci starostlivosti a údržby mali venovať regálom, ktoré sú umiestnené vonku.

Predĺžte správnou starostlivosťou životnosť regálov

Správnou údržbou a dodržiavaním stanovených pravidiel totiž môžete nielen predĺžiť životnosť vašich regálových systémov, ale aj výrazne prispieť k tomu, aby mali vaši zamestnanci bezpečné podmienky pri práci a aby bol váš tovar chránený a správne uskladnený.