Prejsť k hlavnému obsahu
load

Prečo by vo vašom sklade nemali chýbať zrkadlá?

Akýkoľvek priestor, v ktorom skladujete tovar, si vyžaduje spoľahlivé bezpečnostné prvky, ktoré napomôžu vašim zamestnancom pri orientáci vo výrobnej hale, či priemyselných skladoch. Jedným z takýchto prvkov sú bezpečnostné zrkadlá.

Počas pohybu zamestnancov po priestoroch chôdzou alebo vysokozdvižným vozíkom môžu nastať problémy s orientáciou. Nepriehľadné priestory, skryté uličky, vysoké regále, na všetkých týchto miestach je potrebné zabezpečiť maximálnu viditeľnosť a bezpečnosť.

Dopravné zrkadlá

Dopravné zrkadlo sa skladá z troch častí:

  • základová doska
  • zrkadlová plocha
  • súprava na upevnenie
Svoje využitie nachádzajú predovšetkým v rámci zlepšenia viditeľnosti a rozhľadu na cestách a chodbách v skladoch, logistických centrách i výrobných a priemyselných skladoch. Stále využívané sú aj na križovatkách a cestách, pri ktorých je potrebné zlepšiť výhľad na cestu. 
Keďže aj používanie zrkadiel má svoje úskalia, akými sú napríklad zahmlievanie, či orosenie, je potrebné siahnuť po kvalitnom riešení. Obzvlášť vhodné sú zrkadlá, ktoré disponujú vybavením proti námraze a oroseniu. Efekt zrkadiel je týmpádom zaručený bez ohľadu na teplotu alebo vhlkosť priestoru, v ktorom je zrkadlo umiestnené. 
 
Zrkadlo ako bezpečnostný prvok v práci je výhodný v tom, že je možné ho umiestniť takmer kdekoľvek, na ceste, chodbe, či pri výjazdoch z dvorov a areálu. Zrkadlá priestory neskresľujú a sú jednoduché na inštaláciu.