Prejsť k hlavnému obsahu
load

Poschodové sklady a plošiny, univerzálny komponent do každého skladu a haly

Poschodové sklady a skladové plošiny nie sú ideálnym riešením len pre majiteľov skladov, logistických centier, či výrobných hál, ale aj pre všetkých, ktorí potrebujú využiť svoj priestor na maximum. Čím viac poschodí daný regál má, tým viac priestoru získate.

Využitie poschodových skladov  a rôznych plošinových konštrukcií patrí medzi najefektívnejšie spôsoby ako rozšíriť priestorovú kapacitu skladov alebo výrobných či priemyselných hál, za predpokladu dostatočnej výšky danej haly. Pokiaľ je splnená podmienka nosnosti dlážky priestoru, nie sú potrebné žiadne náročné prípravné práce. Objednávateľ taktiež ocení aj rýchlosť a profesionálny prístup nielen počas montáže, ale aj počas výroby poschodovej konštrukcie. Medzi ďalšie výhody patrí aj relatívne ľahké upravovanie, či prípadná demontáž poschodového skladu a v prípade zmeny výrobných či priemyselných priestorov tak môžu poschodové sklady  a plošinové konštrukcie premiestnené na nové miesto.

 Poschodové sklady a plošiny, univerzálny komponent do každého skladu a haly

Aké sú konkrétne príklady využitia poschodových plošín?

Spôsobov je viacero:

  • pracovná plocha s ľahkými priemyselnými a obrábacími strojmi
  • priestor na prekládku tovaru, ktorý umožňuje pohyb vysokozdvižných vozíkov
  • pracovná plocha v logistickom centre na balenie, prípravu a expedíciu tovaru
  • klasický poschodový sklad s integrovaným regálovým systémom
  • umiestnenie šatní, dielní, výdajní náradia, kancelárií a pod.

Poschodový sklad - regály so širokým uplatnením

Poschodové sklady predstavujú komplexné, detailne premyslené skladové riešenia navrhnuté na mieru podľa kritérií priestoru a klienta. Rozdelenie poschodí, ich počet, typ a množstvo regálových systémov, schodisko, medziposchodia, spôsob narábania a manipulácie s naskladnenými výrobkami a manipulačná technika, na všetky tieto dôležité detaily sa berie ohľad pri navrhovaní poschodových skladov .