Prejsť k hlavnému obsahu
load

Police regálu sú základným stavebným kameňom kvalitného skladu.

Police regálov sú dá sa povedať podstatne dôležitou časťou. Práve na poliach je umiestnený skladovaný materiál alebo tovar. Rozhodli sme sa preto v nasledujúcom článku zamerať práve na tento maximálne podstatný konštrukčný prvok- police regálov.

Výroba a hrúbka políc

Začali by sme ich výrobou.  Police sa vyrábajú z plechov rôznej hrúbky a takisto kvality. Od hrúbky plechu závisí veľmi dôležitá vlastnosť samotného regálu, ktorú je jeho nosnosť. Hrúbky plechov sa pohybujú v rôznych rozmeroch, napríklad ako 0,8 mm, 1mm, 1,2mm, alebo 1,4 mm plechy.

Pevnosť plechu

Čo sa týka pevnosti plechu, tá závisí predovšetkým od ohybu na prednej a zadnej hrane. Na pamäti treba mať predovšetkým to, že nosnosť sa vždy počíta ako maximálna hmotnosť skladovaného materiálu alebo tovaru rozloženého po celej ploche regálu.

 

Police regálu sú základným stavebným kameňom kvalitného skladu.

Spoje

Upnutie políc k regálu je zaistené prostredníctvom šrúbových spojov, čo je prevažne v prípade u regálov, ktoré majú tvar profilu v tvare písmena L. Tieto regály sú konštrukčne jednoduchšie a spoje zaisťujú ich vyššiu pevnosť.

Prepracovanejšie regálové systémy so zložitejšími konštrukciami ponúkajú upnutie políc prostredníctvom bezšrúbových spojov. Bezšrúbové spoje ponúkajú predovšetkým rýchlejšiu a jednoduchšiu montáž a čo je najdôležitejšie, dajú sa veľmi ľahko prestaviť v prípade potreby.

Police regálu sú základným stavebným kameňom kvalitného skladu.

Povrchová úprava

Vďaka tomu, si ich užívateľ môže užiť predovšetkým to, že si v prípade potreby môže regál veľmi jednoducho rozširovať alebo zužovať. Pokiaľ sa ale užívateľ regálu rozhodne pre jeho rozšírenie, nemal by zabúdať na maximálnu možnú nosnosť regálu alebo celej zostavy.  Čo sa týka povrchovej úpravy, police regálov sú buď pozinkované alebo lakované. Záleží predovšetkým od toho, na akom mieste chcete skladovať a aký sortiment chcete skladovať.