Prejsť k hlavnému obsahu
load

Poctivý výber obslužnej techniky je pre váš sklad mimoriadne dôležitý.

Bezpečnosť je prvoradá a preto je dôležité sa na tento aspekt zamerať a riešiť ho hneď od samého začiatku. Pokiaľ zabezpečíte, aby bol váš sklad bezpečný a nehrozilo v ňom žiadne nebezpečenstvo, odrazí sa to nielen na kvalite práce, ale takisto aj na ľahkosti obsluhy a pohybe v sklade. 

Ako sú vyrábané bezpečnostné prvky?

Výrobcovia zabezpečovacej techniky v sklade vyrábajú bezpečnostné prostriedky hlavne na základe psychologických testov zameraných na schopnosť koncentrovať sa na prácu, priestorovú orientáciu, rýchlosť reakcie a takisto na schopnosť rýchlo reagovať v krízových momentoch.

Poctivý výber obslužnej techniky je pre váš sklad mimoriadne dôležitý.

Pri zvyšovaní bezpečnosti skladov všeobecne sa postupovalo pomaly a všetko úsilie sa zameriavalo na to, aké regály sú pre bezpečnosť skladu najvhodnejšie . Samozrejme, každý skladuje niečo iné a preto sa treba riadiť predovšetkým tým, aký sortiment a materiál skladujeme a na základe toho si zvolíme aj správny regál a regálové zostavy.

 

Paletové regály sú bezpečné

Ak sa však na bezpečnosť zameriame všeobecne, zistili by sme, že veľmi vhodné paletové regály, s úrovňou výšky približne okolo 12 metrov. Zabúdať by sa nemalo samozrejme na voľbu dostatočnej šírky uličiek a bezpečnostné prvky, ktorými musí byť vybavený každý jeden sklad.

 Poctivý výber obslužnej techniky je pre váš sklad mimoriadne dôležitý.

Keďže veľké sklady si vyžadujú pohyb aj prostredníctvom vysokozdvižných vozíkov, je potrebné si premyslieť koncepciu skladu a takisto veľkosť investície do bezpečnostných prvkov. Zabúdať by sa nemalo na bezpečnostné zrkadlá, výstražné svetlá, reflexné prvky ako aj ochranné prvky na rohoch a kritických častiach regálov.

Každý zamestnanec ktorý v sklade pracuje, by mal byť na výkon svojej práce preškolený takisto ako aj na bezpečnosť pri práci. Dodržiavanie pravidiel a takisto vhodný výber bezpečnostných prvkov, by mal byť pre každého majiteľa skladu alfa a omegou.