Prejsť k hlavnému obsahu
load

Paletové regály nájdu uplatnenie aj vo vašom logistickom centre

Paletové regály patria medzi najčastejšie využívané regály. Vďaka ich univerzálnosti a praktickosti sa s nimi stretneme nielen v distribučných a logistických centrách, ale aj v priemyselných a výrobných halách, či v skladoch hypermarketov a obchodných centier.

Paletové regály ponúkajú mnoho riešení skladového hospodárstva a môžeme sa s nimi stretnúť v troch rôznych formách:

1. Klasické paletové regály  - sú určené pre zakladanie paletového tovaru a kontajnerov pomocou vysokozdvižného vozíka a ponúkajú mnoho riešení skladového hospodárstva, so 4 typmi paletového systému, ktorý je možné prispôsobiť na mieru zákazníkovi.

2. Paletové poschodové sklady  - umožňujú skladovať objemnejší tovar s vyššou hmotnosťou. Takéto sklady efektívne zvyšujú kapacitu skladu a tým znižujú prevádzkové a investičné náklady. Poschodové sklady sú vhodné do skladov s vyskokou výškou stropu.

3. Mobilné paletové sklady  - sú vhodné do všetkých skladových priestorov, v ktorých je potrebné dosiahnuť maximálnu skladovú kapacitu. Každý z regálu je vyrobený na mieru podľa požiadaviek a typu skladu. Regály sú vybavené bezpečnostnými senzormi, ktoré zabezpečujú ich bezpečnú prevádzku.

Paletové regály nájdu uplatnenie aj vo vašom logistickom centre

Ak by sme však mali vo všeobecnosti zhrnúť prednosti paletových regálov, ich výhody sú nasledovné:

- rýchlosť naskladnenia tovaru uloženého na paletách do regálov, čo vedie k úspore času a zrýchleniu práce v sklade

- zjednodušenie manipulácie s tovarom vďaka jeho hromadnému naskladneniu

- úspora nákladov na prácu, nakoľko je možné namiesto manuálnej práce viacerých zamestnancov zapojiť do naskladnenia len jedného zamestnanca, ktorý si pomôže technikou, napr. vysokozdvižným vozíkom

- prehľadnosť a dôkladne roztriedený a označený materiál, ktorý zvyšuje efektivitu práce a znižuje časovú náročnosť

- finančné úspory ako výsledný efekt využitia regálov - zníženie časovej náročnosti, úspora nákladov na prácu, rýchlosť naskladnenia tovaru a praktická manipulácia s naskladneným materiálom

 

Uvažujete o implementovaní paletových regálov  aj do vašej firmy? Nezáväzne nás kontaktujte  a my vám navrhneme riešenie na mieru.