Prejsť k hlavnému obsahu
load

Nepostrádateľné diely: manipulácia s nimi a ich skladovanie

V logistike dielov pre automobilový priemysel je kladený veľmi veľký dôraz na kvalitu a takisto včasnosť dodávok. Dvojnásobne to platí pre nákladné vozidlá, ktoré predstavujú veľmi dôležitý nástroj podnikania. 

Ako to celé prebieha?

Logistický operátori kladú dôraz na prepravu ako aj na samotnú objednávku, konsolidáciu zásielok a skladovanie samotných dielov. Špecifický sektor predstavuje preprava dielov pre nákladné vozidlá a práve v tomto prípade je nutné dbať na kvalitu a včasnosť dodávok. Kvalitný logistický operátor by mal mať túto skutočnosť na pamäti .

Jednotliví dodávatelia nákladných vozidiel disponujú kvalitnými a sofistikovanými distribučnými systémami, prostredníctvom ktorých zaisťujú dodávky dielov všetkým autorizovaným dealerom.

 Vo svete je niekoľko centrálnych skladov, kde sú diely dodávané a odkiaľ sú aj ďalej distribuované do ostatných servisov, medzi čím sú uskladnené na regáloch.

Nepostrádateľné diely: manipulácia s nimi a ich skladovanie

 

Okrem centrálnych skladov...

Okrem týchto skladov existujú ešte regionálne distribučné sklady, z ktorých sú zabezpečované najmä urgentné dodávky náhradných dielov. Jednotlivé distribučné procesy centrálnych ale aj regionálnych skladov prepája jednotný objednávkový systém, do ktorého sú pripojené všetky servisy.

Servisy tak odosielajú objednávky v elektronickej podobe. Každý z nich má pre odosielanie objednávok stanovené určité termíny, ktoré sa samozrejme odvíjajú od veľkosti a potrieb servisov. V centrálnom sklade dochádza k spracovaniu objednávky a zabaleniu jednotlivých dielov.

 

Skladovanie dielov

Diely sú skladované podľa jednotlivých druhov a takisto podľa charakteru do rôznych sekcií. Podľa týchto sekcií sa tieto diely balia spôsobom zabraňujúcim ich poškodeniu. Ich veľkosť potom rozhoduje o tom, aký paletový regál sa pre ich skladovanie použije. Prepravované sú na paletách alebo prostredníctvom kartónových krabíc. 

 

Nepostrádateľné diely: manipulácia s nimi a ich skladovanie