Prejsť k hlavnému obsahu
load

Napredujte vďaka potenciálu regálových systémov

Ak patríte medzi prevádzkovateľov alebo majiteľov logistických centier, v nasledujúcom príspevku sa dozviete štyri zaujímavé tipy, vďaka ktorým môže vaše centrum fungovať efektívnejšie.

Jednoduchá orientácia

Základom kvalitnej logistiky je plynulá distribúcia, ktorá sa však nezaobíde bez ľahkej orientácie. Tento aspekt je dôležitý nielen pre vedúceho skladu, či distribúcie, ale aj pre jednotlivých pracovníkov. Orientáciu v sklade vám uľahčia správne a systematicky rozložené regály regálové komponenty, ktoré napomôžu aj jednoduchšej manipulácií s tovarom. Nasleduje rozmiestnenie materiálu a tovaru v závislosti od individuálnych potrieb, ako napríklad podľa dátumu dodania, podľa druhu tovaru a pod. A zabudnúť samozrejme nesmieme ani na včasné informovanie zamestnancov pokiaľ dôjde k zmene v rozmiestenia regálov a tovaru.

Využitie priestoru na maximum

Skôr než jednotlivé regály rozmiestnite, je potrebné zhodnotiť potenciál priestoru skladu alebo distribučného centra. Práve regály a regálové zostavy vám napomôžu k efektívnemu využitu priestorov. Vybrať si môžete z mnohých praktických riešení, akými sú napríklad poschodové skladykonzolovépaletové, či klasické policové regály, ktoré skvele zapadnú aj do menších priestorov. Pre ešte väčšie využitie priestoru môžete využiť aj medziposchodia. 

Napredujte vďaka potenciálu regálových systémov

Myslite aj na detaily

Aj drobný tovar musí mať svoj vyčlenený priestor. Aby ste sa vedeli dobre zorientovať vo vašom doplnkovom sortimente, ideálne vám poslúži náš plastový program, ktorý ponúka niekoľko zaujímavých riešení v rámci skladovania drobného tovaru. Na výber máte napríklad zo skosených prepraviekvýklopných zásuviek, či pojazdných vozíkov, do ktorých je možné ukladať prepravky. 

Napredujte vďaka potenciálu regálových systémov

Nezabúdajte na bezpečnosť

Bezpečnosť je rovnako dôležitá ako prehľadnosť a usporiadanosť skladu. Investícia do kvalitných a overených bezpečnostných prvkov sa vám môže mnohonásobne vrátiť, preto nezabúdajte napríklad na ochranu rohov regálov a regálových sústav, oceľové zábradlia, či hemisférické zrkadlá, ktoré vám zaistia bezpečnejší pohyb po sklade.