Prejsť k hlavnému obsahu
load

Mobilné regály Vám ušetria až polovicu skladovacieho priestoru

 

Použitím mobilných regálov ľahko zdvojnásobite úložné kapacity vášho skladu. Mobilné regály pritom nájdu využitie aj v archívoch, knižniciach, depozitároch, kanceláriách či dielňach.

Pri mobilných regáloch  ide v zásade o dva možné spôsoby použitia. Ako klasické skladovacie regály umožňujú využiť takmer 100 % podlahovej plochy skladovacích priestorov. Stačí, keď sa medzi radmi mobilných regálov vynechá len úzka obslužná ulička umožňujúca manipuláciu s regálmi. V prípade potreby sa mobilné regály jednoducho presunú tak, aby sa obsluha dostala k tomu správnemu regálu s požadovaným obsahom. Druhá možnosť využitia je vo výrobných priestoroch podnikov, keď sa napríklad k montážnej linke dopravia mobilné regály naplnené súčiastkami a spotrebným materiálom pre pracovníkov.

 

 Konzolové mobilné regály

                                                                                 Konzolové mobilné regály           

  Mobilný regál vzniká nasadením regálovej nadstavby na podvozok. Najčastejšie používaným je koľajnicový podvozok. Ten si samozrejme vyžaduje položenie systému koľajníc. V ideálnom prípade sa koľajnice osadia do podlahy ešte pred jej betónovaním. Možno ich však osadiť aj priamo na hotovú podlahu, prípadne vrezať do podlahy drážky a osadiť koľajnice do nich. Takéto riešenie však kladie nároky na únosnosť dlážky, zvlášť ak sa plánuje vysoké hmotnostné zaťaženie regálov.

 

Policové mobilné regály

                                                                                   Policové mobilné regály

Mobilné regály vyrábame ako policovépaletové  alebo konzolové . Policové regály sa uplatnia všade tam, kde je potrebné manuálne ukladať do regálov kusový tovar (pri použití vaňovej police aj drobné sypané produkty). Pre paletové a konzolové mobilné regály je typické využitie vo veľkoskladoch a v priemysle, pričom obsluha prebieha pomocou vysokozdvižných vozíkov a inej techniky. Mobilné regály sa môžu pohybovať manuálnou silou obsluhy (policové), alebo vďaka nainštalovanému elektrickému motoru (paletové, konzolové).

Ako získate vo vašom sklade viac priestoru použitím mobilných regálov? Kontaktujte nás , poradíme vám.