Prejsť k hlavnému obsahu
load

Medziposchodia – štyri situácie, kedy ich skutočne oceníte

Medziposchodia nie sú len o regáloch. Využijete ich aj vtedy, keď nemáte žiadny sklad a regály vlastne vôbec nepotrebujete.

 Ako získať vo firemných halách viac priestoru? Odpoveďou sú medziposchodia - ľahko montovateľné (a demontovateľné) oceľové konštrukcie, typicky s drevotrieskovou alebo oceľovou podlahou. Z technického hľadiska sú veľmi jednoduché, opakovane použiteľné a samonosné. Na podlažie (napr. dlážka priemyselnej haly) vytvárajú vďaka dobrému rozloženiu hmotnosti len minimálny tlak.

 

Medziposchodia – štyri situácie, kedy ich skutočne oceníte 1) Medziposchodia v interiéri obchodu?

Je prekvapujúce, koľko obchodných domov nevyužíva šancu rozšíriť svoje priestory inštaláciou medziposchodia, pričom ich priestory neraz disponujú značnou výškou. Na medziposchodí možno prevádzkovať napríklad butiky, kaviareň, výstavy, priestory na posedenie pre zákazníkov. Vzhľadom na vysokú nosnosť medziposchodí sú možnosti neobmedzené. Pre medziposchodia v obchodných priestoroch je perfektné prevedenie a vysoká úroveň bezpečnosti samozrejmosťou.

2) Jedáleň, šatne a sprchy pre zamestnancov 

Prakticky každý zamestnávateľ musí riešiť sociálne priestory pre svojich zamestnancov. Ak nemáte k dispozícii dostatok priestorov na takéto účely, práve medziposchodím ich získate. Konštrukcia medziposchodia umožní aj inštaláciu spŕch a ďalších sociálnych zariadení.

3) Kam umiestniť ďalšie obrábacie stroje?

Medziposchodie ich hravo unesie - sústruhy, frézy, stolné vŕtačky alebo brúsky aj s obsluhou a materiálom bez problémov umiestnite na spoľahlivom medziposchodí. Dobre navrhnutá konštrukcia umožní obsluhu pomocou vysokozdvižných vozíkov, prípadne nákladného výťahu. Pevná podlaha a starostlivo premyslený systém zábradlí vytvorí vašim pracovníkom bezpečné pracovné prostredie.

4) Potrebujete viac kancelárskych priestorov?

Kancelárske priestory môžete vybudovať priamo na medziposchodí v priestoroch vašej výrobnej alebo montážnej haly. Tým nielen lepšie využijete výšku haly, ale zároveň dostanete riadiacich pracovníkov bližšie k výrobe - to zlepší komunikáciu a možno aj pracovné výkony :) výrobných alebo montážnych zamestnancov, zvlášť ak je z okna kancelárie priamy výhľad na halu.

Zvažujete možnosti využitia medziposchodí vo vašej firme? Kontaktujte nás - odborne vám poradíme, zabezpečíme projekt, výrobu a montáž.