Prejsť k hlavnému obsahu
load

Krádež vo vašom sklade je často vinou vašich zamestnancov.

Možnosť rýchlo a pohodlne si zarobiť na majetku niekoho iného je lákavá. Pokiaľ na pracovisko prijímate nového pracovníka, máte naozaj malú šancu odhadnúť, či sa jedná o naozaj poctivého človeka, ktorý odolá možnosti zbohatnúť na vašom majetku. Ako sa ale pred takouto nepríjemnou situáciou chrániť? Predovšetkým kombináciou bezpečnostnej techniky a kvalifikovanou bezpečnostnou službou.

Žiadneho manažéra nikdy nepoteší ohrozenie ktoré číha na majetok spoločnosti či, už zvonku alebo aj z vnútra. Ešte horšie je, ak si túto možnosť spoločnosti odmietajú pripúšťať. Či už je to sklad s regálmi a zostavami alebo výrobný priestor, zabrániť vniknutiu cudzích osôb alebo aj nebezpečenstvu zo strany zamestnancov je prvoradé.

Krádež vo vašom sklade je často vinou vašich zamestnancov.

Kde a siahajú slabé miesta podniku?

Myslíte si , že miestom krádeže musí byť vyslovene sklad kde sú regály a regálové zostavy so samotným materiálom alebo výrobkami? Samotným kritickým bodom je už len balenie výrobkov. Skúsení zlodeji sú totiž natoľko vynaliezaví, že v prípade drahších a atraktívnych produktov, dokážu obal vyplniť maketou alebo akýmkoľvek iným produktom tak, aby pri expedičnej kontrole odpovedala hmotnosť obchodného balenia správnej hodnote.

Krádež vo vašom sklade je často vinou vašich zamestnancov.

 Ideálnym miestom pre takýchto zlodejov je miesto medzi vykládkou a príjmom. Proti drobným krádežiam sa dá pomerne jednoducho zakročiť. Napríklad aj kamerovou technikou. Je dôležité sa ale obrátiť na služby konzultantov alebo projektantov dodávateľskej služby, ktoré vám zaručia nezávislosť návrhu.

Investujte do bezpečnosti

Pokiaľ nie je konzultant ohodnotený percentom z investície, dostáva investor navyše záruku, že návrh bude odrážať jeho potreby. Tieto služby však samé o sebe nestoja málo. Preto sa ako majiteľ skladu alebo firmy musíte pripraviť aj na patričnú investíciu. Je jedno, či sa firma obráti na konzultanta alebo priamo na dodávateľa kamerových systémov. Predovšetkým je dôležité si vytipovať oblasti, ktoré sú z hľadiska možnej krádeže potenciálne a tak stanoviť priority v rámci bezpečnosti.