Prejsť k hlavnému obsahu
load

Kedy investovať do medziposchodia a kedy prenajať ďalší sklad?

Máte preplnený sklad? Ak ste sa zbavili všetkého nepotrebného, máte dve možné riešenia – investovať do medziposchodia, alebo si prenajať ďalší sklad. Ktorá možnosť je lepšia a aké sú výhody daných alternatív?

Kedy investovať do medziposchodia a kedy prenajať ďalší sklad?

Prečítajte si náš blog a dozviete sa, ako môže medziposchodie vyriešiť problém s nedostatkom priestoru, alebo kedy sa oplatí prenajať ďalší úložný priestor.

Výhody a využitie medziposchodí

Ak sa vo vašom sklade dostávate do priestorovej tiesne a hľadáte alternatívu pre zužitkovanie nevyužitého priestoru, určite by ste sa mali poradiť ohľadom implementácie medziposchodia. 

 

Aké má medziposchodie využitie? Vhodné je prakticky pre akékoľvek výrobné, skladovacie alebo kancelárske plochy. Jedinou podmienkou je, aby bol daný priestor dostatočne vysoký. Medziposchodie maximalizuje využitie práve výšky danej miestnosti.

 

Medziposchodie ponúka nasledujúce výhody:

  • jednoduchá montáž – montáž je veľmi rýchla a nenáročná v porovnaní s výstavbou novej haly. Podstatné je, aby bola hala dostatočne vysoká, technologické prevedenie nie je komplikované,
  • výroba na mieru – vďaka vysokej variabilite konštrukcií vám vieme pohodlne vyrobiť medziposchodie na mieru – schodiská,priestor pre vyloženie materialu na plošinu, zábradlia a ďalšie súčasti navrhujeme podľa Vašich požiadaviek,
  • kombinovateľnosť – medziposchodie výborne zapadne do už existujúcich konštrukcií a je možné ho realizovať na etapy.
  • pomer cena/výkon – medziposchodie dokáže stroj až  štvornásobiť úžitkovú plochu, a preto ide o cenovo výhodnú investíciu,
  • bezpečnosť – naše medziposchodia spĺňajú všetky bezpečnostné normy, takže ich môžete využívať ako klasické podlažie,
  • možnosti využitia – s bezpečnosťou sa viažu aj široké možnosti využitia. Umiestňovanie regálov, pracovných stolov alebo ľahkých strojov je bezproblémové.

Druhy regálov do medziposchodí

Vašou hlavnou požiadavkou na regál je nosnosť? Potom môžete využiť napríklad poschodové sklady z hutného materiálu, ktoré sa prispôsobia aj tým najnáročnejším zákazníkom. Efektívne zvyšujú kapacitu skladu a a sú vhodné aj do priestorov s vysokými stropmi.

 

Objemnejší materiál s vyššou hmotnosťou umožňujú skladovať paletové poschodové sklady. Pre menej objemný tovar s nižšou hmotnosťou si vyberte policové poschodové sklady a takisto si ich prispôsobte na mieru. 

Kedy prenajať ďalší sklad?

V prípade, že sa váš biznis rozrastá a vy ste súčasné priestory skladu zaplnili vertikálne
aj horizontálne, je zrejme načase prenajať si ďalšie priestory. Pri medziposchodí ide
o jednorázovú investíciu, ktorá môže byť navýšená maximálne nákladmi za opravu alebo vylepšenia. Prenájom skladu vám zvýši vaše mesačné výdavky, a preto musíte dobre zvážiť svoje možnosti.

Kedy investovať do medziposchodia a kedy prenajať ďalší sklad?

Sklad by ste určite nemali vnímať ako miesto, kde si odložíte staré dokumenty či nábytok. Podstatou tohto priestoru je zefektívniť vaše podnikanie alebo výrobu. Správne organizovaný sklad šetrí čas, umožňuje rýchly prístup k dôležitým alebo najpredávanejším produktom a vo výsledku ste tak schopní zlepšiť služby svojim zákazníkom.

 

Prenájom ďalšieho skladu môžeme vnímať ako prirodzený rast spoločnosti, ktorý je potrebné dobre naplánovať a triezvo odhadnúť, či sa vám oplatí po praktickej, ale aj finančnej stránke.


Vyberte si vhodný poschodový sklad