Prejsť k hlavnému obsahu
load

Každý podnik musí zohľadňovať iné aspekty v rámci distribúcie

Každý podnik je iný a každý podnik musí zohľadňovať čosi iné pri samotnej voľbe distribúcie a distribučného centra. Je rozdiel medzi maloobchodným podnikom, podnikom na nadnárodnej báze a takisto rozdiel medzi podnikmi, ktoré iba skladujú a pozornosť zameriavajú výlučne na regálové systémy ako podniky, na rozdiel od podnikov, ktoré vyrábajú. 

 

Pre maloobchodné predajne je veľmi dôležité prepojenie s cestnou dopravou. Je preto dobré, mať jasnú víziu aspoň do nasledujúcich troch až piatich rokov. Dôležitým faktorom je takisto dostupnosť distribučného centra vzhľadom k okolitým mestám alebo obciam. Prakticky je najvhodnejšie distribučné centrum umiestniť tam,  kde je dobré prepojenie s cestnou dopravou.

Veľké obchodné reťazce si zase vyberajú polohu, ktorá je primeraná vzhľadom k polohe dodávateľov. Potrebné je brať v úvahu takisto materiálové a výrobkové toky vo vnútri podniku, z podniku a takisto smerom dnu do podniku.

Každý podnik musí zohľadňovať iné aspekty v rámci distribúcie

 

Voľba správnych regálov

Každý z podnikov musí brať ohľad takisto aj na spôsob skladovania. Voľba správnych regálov a regálových zostáv je pri skladovaní veľmi dôležitá a dokáže miesto nielen ušetriť , ale niekedy ho aj niekoľkonásobne zväčšiť.

Voľba regálov závisí takisto od toho, čo sa skladuje. Existuje množstvo regálov a regálových zostáv rôznych veľkostí, tvarov, konštrukcií a pod. Všetko závisí od toho, čo skladujeme a takisto od toho aký je náš odbyt.

Každý podnik musí zohľadňovať iné aspekty v rámci distribúcie

Medzi populárne regály patria napríklad konzolové regály, poschodové regály, mobilné regály ako aj policové regály, ktoré sú skôr určené k maloobchodnému skladovaniu alebo administratívnemu skladovaniu.  Každý regál je určený k inému druhu skladovania. Je preto dôležité si najprv uvedomiť, čo vlastne chceme skladovať a takisto v akom množstve. Na trhu dnes máme viacero prevedení z ktorých si môžete vyberať.