Prejsť k hlavnému obsahu
load

Dopravné zrkadlá – nevyhnutný bezpečnostný prvok vo Vašom sklade

Zrkadlá poznáme všetci. Máme ich všade naokolo v rôznych veľkostiach, aj keď si to často neuvedomujeme. V zásade ich možno rozdeliť na dve skupiny, a to na základe ich úžitku či funkcií. Prvú skupinu tvoria zrkadlá, ktoré sú určené na skrášľovanie sa. Takéto zrkadlá sú väčšinou vo väčších veľkostiach a nachádzajú sa na miestach v dome, kde si zvykneme upravovať náš vzhľad. Druhú skupinu, ktorá je pre nás zaujímavejšia, tvoria bezpečnostné zrkadlá, ktoré možno vidieť na mnohých miestach bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Takýmito bezpečnostnými zrkadlami nemyslíme spätné zrkadlá, ktoré sú napríklad v každom motorovom vozidle, ale zrkadlá, ktoré nájdete na rôznych križovatkách a výjazdoch, kedy nevidieť za zákrutou a nie ste si istý, či ide, respektíve nejde vozidlo aj na Váš smer. Bezpečnostné dopravné zrkadlá sú vyrábané podľa príslušných noriem, ktoré sú stanovené daným štátom. V meste, obci či na dedine prinášajú skvelú bezpečnosť, keďže sa na ich výpomoc môžu vodiči plne spoľahnúť každý jeden raz.

Vždy sú bezpečnostné zrkadlá  umiestňované tak, aby poskytovali lepší rozhľad o aktuálnom dianí na ceste aj za zákrutou či menej viditeľnou časťou z pohľadu vodiča. Je veľmi dôležité, aby rozhľad poskytovali na obe strany, ak hovoríme trebárs o zákrutách, kedy vodič každej z oboch strán má možnosť nahliadnuť, či ide oproti nemu vozidlo prípadne iný účastník cestnej premávky. Môže tak promptne zareagovať a vyhnúť sa prípadnej kolízií.

 

Dopravné zrkadlá – nevyhnutný bezpečnostný prvok vo Vašom skladeDopravné zrkadlá – nevyhnutný bezpečnostný prvok vo Vašom sklade

 

Dopravné zrkadlá sú vhodné aj do skladov a iných priestorov, ktoré sú rozlohovo veľké a často neprehľadné, napríklad pre vodičov vysokozdvižných vozíkov. Taktiež sú perfektným pomocníkom na parkoviskách.

Nerozbitné, nedeformovateľné a kvalitné zrkadlá Vám poskytuje aj Regalsistem spolu s charakteristickým neprehliadnuteľným rámom. Ponuku týchto zrkadiel si môžete prezrieť aj bezpečnostných prvkoch , ktoré sú súčasťou nášho eshopu.