Prejsť k hlavnému obsahu
load

Chcete zdvojnásobiť priestor vášho skladu? Vyskúšajte mobilné regály!

Mobilnými regálmi dokážete využiť priestory vášho skladu takmer na 100%. Ich výhodou je flexibilita a jednoduchá manipulácia - je možné ich využiť v skladoch, archívoch alebo chladiarenských a mraziarenských prevádzkach. 

Kedy je vhodné využiť mobilné regály?

Mobilné regály  je možné vďaka ich praktickosti využiť viacerými spôsobmi. Prvou je možnosť vo forme skladovacích regálov. Skladovacie regály umožňujú využiť takmer 100% podlahovej plochy priestoru logistického alebo distribučného centra. Jediné, čo je potrebné, je nechať medzi radmi mobilných regálov len úzku obslužnú uličku, ktorá umožní manipuláciu s regálmi. V prípade potreby je možné regály presunúť tak, aby sa zamestnanci skladu dostali k regálu, ktorý potrebujú. Ďalšou možnosťou, kedy je vhodné siahnuť po mobilných regáloch, je ich uplatnenie vo výrobných priestoroch podnikov, kedy si môžu zamestnanci dopraviť k montážnej linke mobilné regály, v ktorých majú súčiastky alebo iný materiál potrebný pri práci.

Chcete zdvojnásobiť priestor vášho skladu? Vyskúšajte mobilné regály!

Spôsob fungovania mobilných regálov

Mobilný regál  vznikne nasadením regálovej nadstavby na podvozok, tým najčastejšie používaným je koľajnicový podvozok. Podvozok si vyžaduje zavedenie a položenie systému koľajníc. Vhodným postupom je aj osadenie koľajníc do podlahy ešte pred betónovaním. V opačnom prípade je však možné kolajnice osadiť aj priamo na hotovú podlahu, alebo do podlahy vrezať drážky a do nej následne kolajnice osadiť. Pri takomto riešení je však dôležité vziať do úvahy nosnosť dlážky, predovšetkým ak je naplánované vysoké hmotnostné zaťaženie regálov.

Druhy mobilných regálov

Mobilné regály je možné implementovať do skladu vo forme paletovýchpolicových alebo konzolových regálov. Policové regály nájdu svoje uplatnenie vo všetkých skladoch alebo firmách, v ktorý je potrebné manuálne ukladať do regálov kusový tovar. Paletové a konzolové mobilné regály sú zasa najčastejšie využívané vo veľkoskladoch a v oblasti priemyslu, pričom ich obsluha prebieha pomocou vysokozdvižných vozíkov alebo inej obslužnej techniky. Mobilné regály je možné uviesť do pohybu buď manuálne, alebo prostredníctvom nainštalovaného elektrického motora - v prípade využitia paletových alebo konzolových regálov.