Prejsť k hlavnému obsahu
load

Bezskrutkový regál: Čo by mal spĺňať a aké sú jeho výhody?

bezskrutkový regál s vysokou nosnosťou

Drobné skrutky a matice, ktoré sa ľahko strácajú alebo často nepasujú, sú postrachom každého, kto niekedy skladal nábytok. V prípade policových regálov však existuje jednoduchšie riešenie, ktorým je bezskrutkový regál. Pozrime sa naň detailnejšie v tomto článku.

 

Čo je bezskrutkový regál?

Policový regál bez skrutiek, známy aj ako bezskrutkový regál, prináša revolúciu vo svete skladovania, či už v profesionálnom alebo domácom prostredí. Jeho montáž si nevyžaduje použitie žiadnych skrutiek ani matíc, čím odpadá mnoho problémov a redukuje sa čas potrebný na zloženie.

Namiesto toho sa nosníky alebo celé police jednoducho zasunú do pripravených otvorov alebo háčikov v konštrukcii stĺpu a bezpečne zapadnú na svoje miesto.

V niektorých systémoch sa na zaistenie police používa poistka, ktorá zabráni jej náhodnému vysunutiu. Naše policové regály Super 123 majú v stĺpoch vylisované v pravidelnom rastri háčiky a nosníky políc majú na každej strane pár ušiek, ktoré po zasunutí a zaklepnutí gumovým kladivom držia na mieste dostatočne pevne aj bez použitia poistky.

Navyše, policu je možné kedykoľvek bez väčšej námahy a náradia presunúť vyššie alebo nižšie v 33 mm rozostupoch.

Ak vás už nebaví zápasiť so skrutkami a chcete maximálny úložný priestor s minimom námahy, oceľové regály bez skrutiek môžu byť pre vás ideálnou voľbou. Sú vhodné pre sklady, maloobchody, kancelárske priestory, ale aj domáce garáže či ako industriálny doplnok vášho interiéru.

Niet divu, že sú bezskrutkové regály jedným z najpredávanejších skladových riešení na trhu. Spája sa v nich kvalita, dobrá cena a dlhá trvácnosť. Vybrať si môžete z rôznych typov konštrukcií, profilov, rozmerov, políc, ale tiež typov povrchovej úpravy.

 

Výhody bezskrutkových regálov

Bezskrutkový regál: Čo by mal spĺňať a aké sú jeho výhody?

Bezskrutkové regály sú budúcnosťou skladovania, a to z viacerých dôvodov. Tu je niekoľko hlavných výhod, ktoré ponúkajú.

 

1. Žiadne náradie

Absencia skrutiek znamená, že k montáži regálov nepotrebujete takmer žiadne náradie, kľúče či skrutkovače. Postačí vám nanajvýš gumové kladivo, prípadne ochranné pracovné rukavice. Policový regál zostavíte už za pár minút namiesto niekoľkých hodín.

Montáž regálov zvládnu svojpomocne 2 osoby.

 

2. Variabilnosť

variabilný regál bez skrutiek

Vďaka absencii spojovacieho materiálu sa dajú bezskrutkové regály v budúcnosti ľahko konfigurovať a rozširovať. Môžete pridávať ďalšie nosníky či police, aby ste zvýšili úložnú kapacitu, prípadne podľa potreby meniť ich polohu.

Regály môžete spájať do komplexných regálových systémov. Navyše sú regály vhodné takmer do každého priestoru a s povrchovou zinkovou úpravou aj do exteriéru.

 

3. Pevnosť a odolnosť

Hoci môžu regály na prvý dojem vyzerať krehko, v skutočnosti sú veľmi pevné a odolné. Sú vyrobené z certifikovanej ocele a zvládnu veľké zaťaženie. Starostlivo navrhnutá konštrukcia a jedinečné uzamykacie mechanizmy zaručujú bezpečnosť a pevnosť.

Minimálna nosnosť jedného regálového stĺpca bezskrutkového policového systému Super 123 je až 1 100 kg, pri type Unirack dokonca presahuje nosnosť 4 000 kg. To umožňuje úplne nový typ využitia, keď sa policové regály kombinujú s prvkami paletových regálov, čo umožňuje využitie políc s dĺžkou až 2 700 mm.

 

4. Minimalistický vzhľad

industriálne bezskrutkové regály

Keďže z regálov netrčia žiadne skrutky, celkové riešenie pôsobí oveľa uhladenejším dojmom. Minimalistický hladký vzhľad regálov tak oceníte nielen v skladovej hale, ale aj v predajni či vo vašej domácnosti.

Štandardne sa regály dodávajú v povrchovej úprave pozinkovaním.

Pre použitie v interiéroch, kde záleží viac na vzhľade regálov, je možné regálovú konštrukciu dodatočne doplniť kvalitným práškovým lakom v takmer ľubovoľnom odtieni a kombinácii farieb.

Ak sa do takéhoto regálu použijú drevené police, vznikne zaujímavý dizajn, ktorý nájde svoje miesto nielen v predajni, ktorá sa chce odlíšiť, ale napríklad aj ako knižnica vo vašej obývačke. Ak je pre vás dôležitá bezproblémová montáž, variabilnosť, pevnosť a estetický vzhľad, bezskrutkové regály sú trefou do čierneho.

Keď raz vyskúšate mnohé výhody tohto skladového riešenia, už viac nebudete chcieť regály so skrutkami.

 


Kontaktujte nás