Prejsť k hlavnému obsahu
load

Bezpečnosť je v zrkadlách

So zrkadlom nielen na cesty, ale v práci!

Každý sklad, alebo akýkoľvek veľký priestor, v ktorom skladujete tovar potrebuje správne bezpečnostné prvky, ktoré ochránia personál pri orientácii v ňom.

Jedným zo základných prvkov sú správne bezpečnostné zrkadlá.

Pri prechádzaní priestorov, či už chôdzou, alebo jazdou napríklad s vysokozdvižným vozíkom, je nutné dbať na svoju bezpečnosť. Neprehľadné priestory si vyžadujú zrkadlá, či už kvôli viditeľnosti a podobne.

Bezpečnosť je v zrkadláchBezpečnosť je v zrkadlách

Dopravné zrkadlá

Zrkadlo je zložené z troch častí: základová doska, zrkadlová plocha a súprava na upevnenie.

Využívajú sa najmä pri zlepšení rozhľadu na cestách, či chodbách. Umiestňujú sa v križovatkách, alebo tam, kde nie je možné inak zabezpečiť výhľad na cestu.

Zrkadlo je samo o sebe rizikovým pri počasí, či podmienkach, v ktorých je umiestnené. Výhodou značky Vialux je vybavenie proti námraze, či oroseniu. Zahmlenie sa vytvára najmä pri zmenách teploty. Efekt je zaručený bez ohľady na teplo, či vlhkosť miesta, v ktorom je umiestnené zrkadlo. Funkcia proti námraze je do mínus 20 stupňov Celzia. Ako je to možné? Zrkadlo vypúšťa teplo, ktoré sa počas dňa nahromadí a zabraňuje takýmto spôsobom vytvoreniu námrazy. Je možné vybrať si kruhové, či hranaté zrkadlo.

Výhodou je umiestnenie prakticky kamkoľvek, zvýšenie viditeľnosti na ceste, chodbe či križovatke, alebo pri výjazdoch z dvorov a areálu. Neskresľujú priestory, sú jednoduché na inštaláciu, podliehajú prísnym bezpečnostným predpisom.

 

Bezpečnosť je v zrkadláchBezpečnosť je v zrkadlách