Prejsť k hlavnému obsahu
load

Ako zvýšiť predaj vo vašom obchode pomocou regálov?

Bez ohľadu na to, na aký sortiment sa váš obchod orientuje, regály  dokážu vytvoriť z nevýrazného predajného priestoru prehľadnú, prakticky usporiadanú predajňu, v ktorej váš zákazník ľahko nájde sortiment alebo tovar, ktorý si k vám prišiel kúpiť.

Obchodníci častokrát siahajú aj po regálovom riešení, v rámci ktorého vytvoria akoby regálový labyrint, vďaka ktorému z daného supermarketu neodídu len s tovarom, po ktorý pôvodne prišli, ale im počas nákupov „padne do oka“ niekoľko ďalších produktov, ktoré si napokon kúpia.

Hoci sa to môže javiť ako náhoda, za takýmto riešením stojí zámer predajcu, ktorý dokáže efektívne pracovať so svojimi obchodnými priestormi.
 
Základom je prehľadnosť a usporiadanosť
 
Mnohí obchodníci a majitelia reťazcov využívajú na mieru navrhnuté regály , ktoré im doslova napomáhajú k lepšiemu predaju produktov. Voľba konkrétnych regálov závisí od druhu prevádzky, to znamená, že napr. pri predaji oblečenia je potrebné siahnuť po inom riešení ako pri predaji pneumatík. Základom však je, aby regály efektívne využili predajný potenciál prevádzky a boli navrhnuté s ohľadom na priestorové možnosti. Netreba zabúdať ani na ich rozmiestnenie, osvetlenie a ľahkú dostupnosť.

Ako zvýšiť predaj vo vašom obchode pomocou regálov?

V prípade splnenia takýchto podmienok je veľký predpoklad, že to bude viesť k väčšiemu záujmu zákazníkov o tovar a následne ku kúpe. K usporiadaniu produktov je zasa možné pristúpiť z viacerých strán, napríklad v závislosti od ich nadväznosti na ďalšie produkty, v závislosti od druhu produktu, či cenovej kategórie. V tomto prípade platí, že je zákazníkom potrebné venovať pozornosť a sledovať, ktoré produkty, z ktorého regálu ich zaujmú ako prvé, pri ktorých regáloch sa zdržia najdlhšie a podobne. Na základe toho môžete regály a ich rozmiestnenie v predajni upravovať.

Ako zvýšiť predaj vo vašom obchode pomocou regálov?

Doplnky a prispôsobenie

Neodmysliteľnou súčasťou regálových systémov  a komponentov sú doplnky, ktoré dotvárajú a dopĺňajú celkový charakter predajne aj produktového sortimentu. Zlaďte regály s vašimi korporátnymi farbami alebo s farbou vášho loga, báť sa nemusíte ani rôznych tvarov regálov, či priehradok alebo vitrín.

 

S výberom vhodného regálu a jeho priestorovým riešením vám ochotne pomôže náš tím profesionálov z Regalsistem.