Prejsť k hlavnému obsahu
load

Ako zmontovať regály na pneumatiky PNEU 123

PNEU 123 sú regály špeciálne navrhnuté na uskladňovanie pneumatík. Kúpiť si ich môžete online v eshope Regalsistem  a doma si ich zmontujete sami. Ako na to?

Regály na pneumatiky PNEU 123  sú kovové regály stavebnicovej konštrukcie, vďaka čomu sa z nich ľahko vytvárajú zostavy na mieru. Vzhľadom na jednoduchú montáž ich dodávame v demonte.

 

Ako zmontovať regály na pneumatiky PNEU 123 

Konštrukčné prvky regálov na pneumatiky:

  • základný regálový stĺpec,
  • prídavný stĺpec. 

Základný regálový stĺpec je vlastne kompletný regál na pneumatiky o výške 1 972 mm, šírke 1 124 mm a hĺbke 335 mm. Regál je trojúrovňový, to znamená že bez problémov v ňom uložíte napríklad 3 sady bežných pneumatík pre osobné auto - každú sadu na inej úrovni. Ak máte len len jedno či dve osobné autá, základný stĺpec vám určite postačí.

Základný regálový stĺpec sa skladá z:

  • 2 regálových rámov (stĺpikov spojených diagonálnymi priečkami),
  • 6 nosníkov (na ktorých budú pneumatiky uložené).

Prídavný regálový stĺpec sa skladá z:

  • 6 nosníkov (umožňujúcich zdvojnásobiť kapacitu regálu). 

Montážny postup:

Postavte regálové rámy na rovnej podlahe a do perforovaných otvorov v stĺpikoch rámov zaveste nosníky - použite pritom gumené kladivko na „zaklepnutie" nosníkov.

Prídavný regálový stĺpec (ak ho potrebujete) sa namontuje jednoduchým zavesením nosníkov do perforácií stĺpikov už stojaceho (zmontovaného) základného regálového stĺpca. Aj v tomto prípade „zaklepnite" nosník gumovým kladivkom - iné náradie nebudete potrebovať.

Perforácie po celej výške stĺpikov regálového rámu umožňujú výškovú prestaviteľnosť nosníkov každých 33 mm. 

Nosnosť regálov PNE 123:

  • jedna úroveň (základného alebo prídavného) regálového stĺpca = 100 kg,
  • celková nosnosť regálového stĺpca = 1 100 kg.

Súčasťou dodania regálov na pneumatiky je aj technická dokumentácia s návodom a bezpečnostnými predpismi. Regále PNEU 123 sú vhodné do domácich garáží, ale aj do firemných prevádzok, autodielní a pod. Po technickej stránke spĺňajú všetky príslušné normy. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte.