Prejsť k hlavnému obsahu
load

Ako si správne vybrať paletový regál?

Paletové regály sú určené predovšetkým na paletový ale aj na voľne ukladaný tovar vysokej hmotnosti. Je špeciálne vyrobený pre vysokú záťaž a jeho povrchová úprava je stála a vysoko odolná voči oderu a inému poškodeniu. Samozrejme paletové regály musia plne zodpovedať normám a predpisom v SR.


Kritériá pre správny výber sú nasledovné :


V prvom rade si treba ujasniť na aký účel bude regál použitý, od čoho sa potom odvíja rozmer a prevedenie . Najčastejšie sú to regály pre najviac používané EURO palety, poprípade na iné neštandardné rozmery paliet. Taktiež je možné ich použiť na rôzny iný sortiment ako sú tabuľové materiály, plechová krytina, drevené dosky a hranoly.


Pri regáloch tohto typu je taktiež možné doplniť kolieska a tak urobiť regál pohyblivý. Čo však vyžaduje následnú lepšiu bezpečnosť ale taktiež je to pozitívne pre presúvanie a rôzne variácie.

Nemálo dôležité je určiť si ako sa bude manipulovať s tovarom, či už to bude vysokozdvižný vozík, alebo ručné nakladanie a vykladanie. Pomôže nám to správne rozmiestniť sústavu a využiť tak plne priestor.


Možnosti priestoru a rozmer skladovaného sortimentu nám určia veľkosť regálu. To nám určuje celkovú výšku a dĺžku regálu a rozmery jednotlivých odkladacích buniek

Zaťaženie regálu sa líši v závislosti od ukladaného tovaru , najčastejšie určíme veľkosť zaťaženia tak ,aby to vyhovovalo aj tým najťažším ukladaným položkám.

Nechýbajú ani rôzne doplnkové kritériá ako sú priečky na rozdeľovanie , ochranu stĺpov a rámov proti poškodeniu manipulačnou technikou.