Prejsť k hlavnému obsahu
load

Ako na prenájom skladov a skladového zariadenia?

vybavenie skladov

Ako podnikateľ musíte v súčasnosti riešiť množstvo problémov. Ak sú skladové priestory dôležitou súčasťou vášho podnikania, potom premýšľate najmä nad tým, či sklad vlastniť alebo si ho radšej prenajať. A čo skladové zariadenie?

Prečítajte si náš článok a získajte nový pohľad na vec.

 

Zdanlivo nekonečné skladové kapacity

Sklady majú jednu nepopierateľnú výhodu – zmestíte do nich množstvo vecí. Bez problémov v nich uložíte tovar, na ktorý už nestačia vaše aktuálne skladové priestory.

Či už ide o stavebný materiál, pracovné náradie, stroje, oblečenie, nábytok, všetko môžete uložiť práve v skladoch. Jedinou otázkou tak ostáva, či je výhodnejšie si ho prenajať alebo hľadať možnosti kúpy.

 

Výhody prenájmu skladových priestorov

Ak nemáte finančné možnosti na kúpu vlastných skladových priestorov alebo ste v časovom strese a na realitnom trhu nenašli nič voľné, ideálnym riešením je pre vás prenájom skladov.

Pri výbere myslite najmä na svoje podnikateľské potreby: 

  • Aký typ materiálu chcete skladovať?
  • Akú rozlohu skladových priestorov hľadáte?
  • Potrebujete klimatizované priestory a kúrenie, pretože skladujete materiál citlivý na zmenu teplôt?
  • Je pre vás dôležitý kamerový systém v skladoch?
  • Preferujete skladové priestory so strážnou službou?
  • Potrebujete manipulačnú a skladovú techniku?
  • Hľadáte sklad s komplexnými skladovými službami (logistické a iné doplnkové služby)?
  • Aké regálové vybavenie by mali vyše sklady obsahovať?
  • Ako ďaleko je daný sklad? (dostupnosť a infraštruktúra)

Keď si odpoviete na všetky tieto otázky, výber skladových možností sa vám o poznanie zúži. Prvý kontakt s prenajímateľom vám takisto napovie, či ide o serióznu ponuku.

Potom je už len na vás, aké vzájomné podmienky si pri úprave priestorov dohodnete.

Pri prenájme skladov vám takisto odpadávajú starosti so správou budovy a jej okolia, čím ušetríte veľa času, energie a nákladov.

No a keď nájdete lepší priestor, alebo keď vám podmienky nájmu prestanú vyhovovať, môžete jednoducho zbaliť a presťahovať sa inam.

 

Výhody kúpy skladov

Najväčšou výhodou kúpy skladových priestorov je fakt, že ich jednoducho už natrvalo vlastníte. Pri dodržaní všetkých predpísaných noriem a požiadaviek si ich teda môžete upravovať podľa vlastných predstáv.

Sami sa dokonca môžete stať prenajímateľom.

Nevýhodou kúpy môže byť vyššia počiatočná investícia, ktorá sa vám však pri inteligentnom podnikaní rýchlo vráti. Takisto vám vzniknú nároky starostlivosti o budovu, správa energií a ďalšie náklady s tým spojené. 

Pri výbere vhodného skladu myslite na tie isté potreby, ako pri prenájme, pridajte k nim možno otázku ďalšieho podnikateľského potenciálu priestorov, ak do nich investujete s realitným zámerom.

 

Ako zariadiť sklad?

paletove regaly pre prenajaty sklad

Kto je teda víťazom v pomyselnom boji medzi prenájmom a kúpou skladových priestorov? No predsa skladové zariadenie. Či už sklady vlastníte, alebo si ich prenajímate, zariadené musia byť vždy.

Kvalitná skladová technika a regálové vybavenie sú tým, čo zaváži pri maximálnom využití vašich priestorov.

Nebojte sa prenajať si sklady.

Je vaša firma ambiciózna a neustále máte pred sebou víziu rastu? Potom viete, že skladové priestory budete potrebovať a spolu s nimi aj vybavenie na mieru.

Nájdite si rovnako ambiciózneho a spoľahlivého dodávateľa, ktorý si bude viesť databázu každého jedného regálu v sklade.

Ak budete potrebovať čokoľvek doplniť, váš dodávateľ nebude mať problém nájsť aktuálne vybavenie a odporučiť vám ďalšie vhodné úložné riešenie. 

 

Máte strach, čo robiť s toľkými regálmi, keď sa náhodou budete chcieť sťahovať?

Náš modulárny regálový systém vám umožní reagovať aj na túto situáciu. Paletové regále, policové regále alebo skladové poschodové plošiny vieme upraviť na mieru tak, aby ste sa v novom priestore necítili limitovaní vôbec ničím.

Jednoducho ich rozložíme a na novom mieste opäť zložíme podľa nového projektu.

Stálosť a flexibilita regálov nám umožnila takto presťahovať a prispôsobiť nejeden sklad ale aj poschodové plošiny. Nebojte sa ani investovať do kúpy vlastného skladu a zariadiť si ho podľa vlastných predstáv a potrieb.

Riešenia od REGALSISTEM sa vám plne prispôsobia.

Či už ide o stacionárne alebo mobilné regály, konzolové regály na plošný materiál alebo iné neštandardné riešenia, váš sklad dokážeme zariadiť tak, aby bol vždy funkčný.

Plne zariadený sklad môžete potom využívať vy, alebo ho jednoducho prenajmete ďalej. 

Do skladov sa toho zmestí naozaj veľa. Ak ich navyše máte aj vhodne zariadené, budú svoju funkciu spoľahlivo plniť ešte dlho.

Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.


Kontaktujte nás