Prejsť k hlavnému obsahu
load

Ako efektívne zariadiť malú garáž? Tipy od motoristov aj kutilov

Ako efektívne zariadiť malú garáž? Tipy od motoristov aj kutilov

Potrebujete si zariadiť malú garáž? S poriadkom a organizáciou v malom priestore často bývajú problémy. Preto sme si pre vás pripravili užitočné rady a tipy, ktoré vám pomôžu efektívne zariadiť aj obmedzený priestor.

Regály ako základ vybavenia

Bez regálov by to v garážach ani dielňach nešlo. Ideálnym variantom sú policové regály, pretože si v nich môžete prehľadne uložiť náradie, techniku, súčiastky alebo iné potreby do auta. Mimoriadne dobre sa hodia práve do malých garáží, kde je oklieštený priestor a kde môžete maximálne využiť výšku garáže.

Na uskladnenie pneumatík vám odporúčame naše pneu-regály.

Vynikajú vysokou nosnosťou, stabilitou a výrazne šetria miesto. Ušetriť na metroch štvorcových, o to v malej garáži ide v prvom rade.

Pri výbere regálu sa zamerajte na to, aby mali police dostatočnú nosnosť, stabilitu, pevnosť a dobre si premerajte rozmery. Čo sa týka materiálu, tak najčastejšie sa stretnete s kovom, drevom, plastom a ich kombináciami.

Nezabudnite na plastový program

Ako efektívne doplnenie policových a iných regálov vám odporúčame náš plastový program. V rámci neho nájdete množstvo užitočného príslušenstva a doplnkov, ako debny, prepravky alebo výklopné zásobníky, ktoré vám pomôžu ušetriť priestor.

Do prepraviek si môžete veľmi prehľadne a jednoducho odložiť rôzne súčiastky alebo techniku.

Ich výhodou je minimálna hmotnosť, nízka potreba údržby a vysoká odolnosť voči mechanickým či chemickým vplyvom. Takisto majú dobrú nosnosť a farebné variácie umožňujú lepšie roztriediť veci aj v malej garáži.

Ako efektívne zariadiť malú garáž? Tipy od motoristov aj kutilov

Garáž ako dielňa

Mnohí domáci majstri využívajú garáž ako dielňu. Na to, aby ste ju mohli pretvoriť na dielňu, musíte aplikovať nasledujúce kroky:

  • Vetranie - v dielni sa kumuluje veľmi veľa smradu, prachu a špiny, a preto je vetranie dôležitejšie ako v obyčajnej garáži. Čerstvý vzduch vytvorí príjemné pracovné prostredie bez nepriaznivých vplyvov na vaše zdravie.
  • Veľký vchod v prípade, že pracujete s drevom, alebo často nosíte veľké predmety, určite oceníte dostatočne veľký vchod, cez ktorý prenesiete napríklad aj veľký stôl z masívu.
  • Elektrina a osvetlenieak budete garáž využívať ako dielňu, určite v nej oceníte viac ako jednu zásuvku. Odporúčame namontovať na ne kryt, aby sa nezaniesli od prachu a špiny. Vhodné osvetlenie je pre manuálnu prácu v dielni rovnako dôležité, aby ste videli na každú jednu súčiastku.
  • Bezpečnosť či už máte malú garáž alebo veľkú dielňu, je potrebné myslieť na bezpečnosť. Majte náradie a techniku dobre uloženú. Určite nezabudnite na lekárničku. Veľmi užitočné sú aj ochranné okuliare, slúchadlá alebo protiprachová maska. Bezpečnostné vybavenie zakaždým prispôsobte vykonávanej činnosti. 

Dodržiavanie týchto zásad spolu so správnym vybavením a zariadením vám umožní využívať vašu garáž na akékoľvek kutilské práce. Efektívne využijete priestor a nemusíte sa báť, že vám pri práci niečo spadne na hlavu.  


Vyberte si regál z našej ponuky