Prejsť k hlavnému obsahu
load

Aké výhody vašej firme prinesie policová plošina?

poschodový regál s plošinou

Premýšľate, ako lepšie využiť priestor vo vašej hale či sklade? Riešením pre vás môže byť práve policová plošina, ktorú vám v tomto článku bližšie predstavíme. Spoznajte všetky jej výhody.

Existuje mnoho skladových riešení, ktoré vám pomôžu lepšie zorganizovať priestor, uskladniť rozmanitý tovar či zvýšiť skladové kapacity. Jedným z nich je práve poschodový sklad alebo takzvaná policová plošina.

Začnime však od začiatku a povedzme si, čo to vlastne je.

 

Čo je policová plošina

2 typy plošiny s policovými regálmi

Ide o šikovnú kombináciu policového regálu a viacerých nadzemných úrovní. Existujú dva základné typy plošín alebo ich kombinácia:

  1. Policová plošina so súvislou plochou na poschodí (súvislá plošina - označená na obrázku vyššie modrou farbou)
  2. Policová plošina s priebežnými regálmi (priebežná plošina - označená na obrázku vyššie žltou farbou)

 

Policová plošina so súvislou plochou na poschodí

Pri tomto type plošiny vzniká na regáloch súvislá plocha, ktorú je možné využiť na voľné uskladnenie materiálu či vytvorenie rôznych pracovísk. Plošina môže slúžiť na vytvorenie kancelárií, priestorov pre drobnú manuálnu prácu (šitie, lepenie, letovanie apod.) či baliacich priestorov.

Plošina je ideálna tiež na voľné uskladnenie paliet či ľahkého neskladného či nadrozmerného tovaru.

Vďaka policovej plošine dokážete vytvoriť extra poschodie bez nutnosti robiť akékoľvek stavebné zásahy. Plošina môže byť vytvorená po celej šírke plochy, teda od steny ku stene, alebo len v časti priestoru. V tom prípade je opatrená zábradlím a býva využívaná ako manipulačný priestor pre zber materiálu či balenie do krabíc.

Je tiež možné vytvoriť odoberacie miesto pre vykládku tovaru pomocou vysokozdvižného vozíka.

 

Policová plošina s priebežnými regálmi

Pri priebežnej policovej plošine sa vytvára medzi dvoma vysokými regálmi pochôdzna ulička. Štandardná šírka uličky je 800 mm a podľa potreby sa dá rozšíriť. Nosnosť uličky sa štandardne pohybuje od 250 kg na meter štvorcový, ale je možné nadimenzovať ju na rôzne zaťaženie.

Ideálne je však uvažovať nad budúcim využitím, a teda potrebnou nosnosťou, už pri navrhovaní riešenia.

Pri tomto type plošiny sú regály priebežné od podlahy až po najvyššie poschodie. Nie je preto možné, aby mali na každom poschodí inú dispozíciu. Tá je vždy určená prvým poschodím.

Podlahová plocha plošiny (priebežnej aj súvislej) môže byť podľa želania pokrytá:

  • drevotrieskovými doskami,
  • preglejkovými doskami s protišmykovou úpravou,
  • plechovými podlahovými panelmi či
  • oceľovými priehľadnými pororoštami.

Výber medzi týmito typmi plošín závisí od mnohých vecí – od veľkosti vášho priestoru, typu využitia či druhu uskladneného tovaru. Je tiež možné ich rôzne kombinovať. Pri rozhodovaní vám radi pomôžeme a vytvoríme vám návrh riešenia na mieru.

Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z týchto možností, policové plošiny vám prinesú množstvo benefitov.

regálová plošina so spádovými zjazdami

 

1. Ekonomickosť

Vďaka policovým plošinám dokážete výrazne ušetriť vaše náklady. Dnes už mnohí naši zákazníci pri projektovaní novej haly alebo pri hľadaní podnájmu uvažujú nad praktickým využitím policových poschodových plošín. Zastavanú, resp. prenajímanú, plochu takto vedia takmer zdvojnásobiť, pričom vstupné náklady majú rýchlu návratnosť.

Postaviť vysokú halu bez štandardných nadzemných podlaží je oveľa lacnejšie a regálové medziposchodia sú iba zlomok ceny štandardných nadzemných podlaží.

Ak napríklad vašu firmu len rozbiehate a neviete, ako rýchlo bude rásť, môžete si na začiatok vybudovať len prvé poschodie. Po čase, keď to bude vaša kapacita vyžadovať, si druhé poschodie podľa potreby kedykoľvek dorobíte.

Vaša investícia tak bude oveľa nižšia ako keby ste mali po čase riešiť prestavbu.

Zároveň v začiatkoch ušetríte na nákladoch a nebudete budovať niečo, čo by ste možno ani nevyužili. Aj my odporúčame od začiatku projektovať priestor s týmto zámerom, preto našim zákazníkom ponúkame naše poradenské a projekčné služby.

 

2. Maximálne využitie priestoru

Vďaka policovým plošinám dokážete niekoľkonásobne zvýšiť využitie objemu priestoru, a to o 200 až 300 %. Využívate totiž nielen samotnú plochu, ale aj vertikálnu kapacitu vašej haly. Štandardná výška regálu je maximálne 2 a pol metra, pretože nad túto výšku už bežne človek nedočiahne.

Vďaka plošine však môžete využiť výšku až po strop.

Každú plošinu pritom viete sprístupniť schodiskom, prípadne rebríkom, preto sa k nej vaši pracovníci pohodlne dostanú. Maximálna výška plošiny, ktorú dokážeme realizovať, je 12 metrov.

Pri takejto výške je už zvyčajne štandardom aj nákladný výťah.

V prípade súvislej plošiny viete horný priestor využiť napríklad na kancelárske priestory, umiestniť tam napr. šičky či skladovať tam palety. Minimálna výška vhodná na plošinu je niečo málo nad 4 m.

 

3. Variabilita

Narozdiel od pevných stavebných riešení sú policové plošiny plne variabilné. Poteší vás jednoduchá montáž aj demontáž a možnosť kedykoľvek priestor reorganizovať, policové regály preskladať do inej dispozície či nadstaviť.

Ak sa napríklad v budúcnosti budete musieť sťahovať do nových priestorov, policové plošiny demontujete a opäť zmontujete v novej hale a v inej dispozícii. Ušetríte tak množstvo peňazí, ktoré by ste dali za nové skladové riešenie.

Vďaka použitiu kvalitnej certifikovanej ocele sú navyše naše riešenia extrémne trvácne a odolné a vydržia s vami pokojne niekoľko sťahovaní.

Policové plošiny dokážete využiť pri skladovaní rôzneho materiálu, akým sú náhradné diely, pneumatiky či oblečenie. Policové plošiny tiež môžete ľahko doplniť o ďalšie prvky, napríklad elektrické osvetlenie v uličkách či odoberacie miesto na jednoduchú vykládku materiálu.

Každú pozíciu či rad regálov si môžete označiť čiarovým kódom pre jednoduchšiu orientáciu. Ak by ste sa chceli o našich plošinách a regáloch dozvedieť niečo viac alebo máte záujem o konkrétne riešenie, neváhajte nás kontaktovať.

 


Kontaktujte nás