Prejsť k hlavnému obsahu
load

Aké vybavenie patrí do dielne s minimálnym priestorom

Nielen domáci majster, ale aj bežný človek potrebuje miesto, na ktoré môže uložiť svoje náradie. Či už je to malá dielnička, alebo len kúsok miesta v špajze, je dobré, ak je všetko uložené tak, aby to bolo hneď poruke. Poradíme, aké riešenie zvoliť.

Aké vybavenie patrí do dielne s minimálnym priestorom

Efektívne využiť malý priestor je pre domáceho kutila pravá výzva. Nie je predsa problém kúpiť veľký regál, dať ho k stene a nahádzať naň všetok „vercajk". No uložiť náradie a drobnosti, ako sú klince, skrutky a podobný materiál tak, aby zaberali čo najmenej miesta a zároveň boli k dispozícii, vyžaduje poriadnu dávku šikovnosti.

Určite si odkladací priestor

Predtým, než sa pustíte do nákupu vybavenia dielne, je dobré, ak si určíte, kde všade budete môcť skladovať svoje náradie. Tomuto kroku venujte náležitú pozornosť a skutočne si ho dobre premyslite, prípadne konzultujte s odborníkmi, možno prídete na riešenie, ktoré by vám pôvodne nenapadlo.

Veľmi často býva nevyužitý priestor pod stropom. Tu skvele poslúži závesný systém, na ktorý je možné umiestniť sezónne náradie, ako napríklad lopaty na odpratávanie snehu, alebo veci, ktoré sú potrebné len sporadicky.

Drobnosti majte uložené systematicky

Veľký problém znamená hlavne drobné náradie. Spojovací materiál sa počas rokov nahromadí a je škoda ho vyhadzovať, jedného dňa sa predsa môže hodiť. V tomto prípade skvele poslúži plastový program. Môžete si vybrať skrinku s plastovými priehradkami. Existujú rôzne druhy a veľkosti. Tak tam uložíte nielen náradie, ako skrutkovače či kliešte, ale aj voľný drobný materiál.

K vybaveniu dielne patrí, samozrejme, stôl, na ktorom je dobré mať najčastejšie používaný materiál rýchlo prístupný. Tu skvele poslúžia modulárne systémy s bežnými alebo výklopnými zásuvkami. Dajú sa umiestniť aj priamo na stenu či do kovového rámu, a tak budete mať všetko hneď poruke.

Buďte mobilní

Ak potrebujete mať pri práci k dispozícii väčšie množstvo náradia a materiálu, prenosný box nie je vždy ideálne riešenie. Fantastickým pomocníkom v tomto prípade je pojazdný vozík na prepravky, ktorý unesie až 100 kg materiálu a po skončení práce ho je možné jednoducho odložiť ku stene, kde nebude nikomu zavadzať.

Nechajte si vyrobiť regál na mieru

Potrebujete do svojej dielne niečo špeciálne? Výborne! Využiť môžete náš online návrhár alebo nás kontaktujte priamo. Vyrobíme pre vás vybavenie do vašej dielne presne podľa požiadaviek.


Zariaďte si dieľnu kvalitnými regálmi