Prejsť k hlavnému obsahu
load

5 najčastejších chýb pri výbere paletových regálov

Nesprávne zvolené umiestnenie, neodborná montáž, či podcenenie nosnosti podlahy. Aj toto sú najčastejšie chyby zákazníkov pri výbere paletových regálov. Čomu sa vyvarovať 
a ako eliminovať bežné chyby?

5 najčastejších chýb pri výbere paletových regálov

Pripravili sme si pre vás zoznam 5 najčastejších chýb, ktorý vám pomôže s vhodným výberom paletového regálu.

Kúpa regálov bazároch

Veľa zákazníkov sa pri výbere regálov rozhodne pre lacnejšie a prístupnejšie bazárové alternatívy. Na nákupoch v bazároch nie je nič zlé, veľakrát sa však stane, že regálom chýbajú základné súčiastky a zariadenie.  

 

Dôležitými a chýbajúcimi časťami regálov sú:

 

  • zaisťovacie poistky nosníka, ktoré brania samovoľnému vyháknutiu nosníka pri zakladaní palety,
  • tabuľky nosností, resp. záťažový diagram, podľa ktorého sa určuje nosnosť regálu pri rôznych konfiguráciách regálu. Je to jedna z najčastejších závad, kvôli ktorej nás zákazníci volajú. Ak má zákazník ťažkú paletu, existuje reálna možnosť, že sa regál preťaží. Už pri malom náraze tak môže spadnúť a spôsobiť ujmu na majetku a zdraví.

 

Pri kúpe regálov v bazároch je takisto často veľmi ťažké doobjednať náhradné komponenty alebo prikúpiť nové.

Nepodceňujte budúcnosť

Zákazníci si niekedy kúpia regál, ktorý im aktuálne vyhovuje a neuvažujú nad minimálnou rezervou kapacity do budúcnosti. Výsledkom je, že do skladu nezmestia toľko regálov, koľko by bolo pôvodne možné. 

 

Odporúčame mať vopred pripravený koncept a priestorový plán, ktorý budete postupne napĺňať. Skladové priestory tak využijete naplno a predídete improvizácii, spojenej so zbytočným navýšením výdavkov.

Nosnosť podlahy a nevhodné umiestnenie

Uvažujete nad kúpou nových regálov? Na začiatok je dobre zistiť nosnosť podlahy, najmä ak plánujete regálovú výstavbu na poschodí. Paletový regál je totiž vo väčšine prípadov ukotvený do podlahy. Ak plánujete stavať na zámkovej dlažbe, je potrebná konzultácia s odborníkom, ktorý navrhne to správne riešenie. 

 

Asfaltové povrchy sú zas mäkké, sojka regálu sa do nich ľahko zapichne, a tým pádom sa poruší vertikálnosť (zvislosť) regálu, ktorá je dôležitá pre stabilitu a bezpečnosť. Ak nakupujete cez e-shop, pamätajte na to, že takýto regál je zvyčajne určený do interieru. V exteriéri na neho vplývajú vonkajšie vplyvy, ako sneh, dážď a vietor. Pred kúpou sa preto vždy poraďte s odborníkmi. 

 

Dôkladným naplánovaním projektu takisto dosiahnete praktické využitie miesta v sklade. V rámci neho je potrebné zahrnúť dostatočne široké uličky s adekvátnym osvetlením. Môžete napríklad vytvoriť špeciálne miesto pre najpredávanejšie produkty, ktoré budú potom ľahšie dostupné. Viac tipov, ako správne umiestniť paletový regál nájdete v našom staršom blogu.

Neodborná montáž

Pri menších typoch regálov si poradíte aj svojpomocne. Bežne dostupné sú dve alternatívy: skrutkovateľné a bez skrutiek. V oboch prípadoch je dôležité, aby jednotlivé komponenty spolu dobre držali.

 

Ak však potrebujete paletový regál s vyššou nosnosťou, tu svojpomocnú montáž najmä z bezpečnostných dôvodov neodporúčame. Kontaktujte nás a získate istotu, že regál vo vašom sklade bude držať tak, ako má.

Nízka bezpečnosť pri práci (chýbajúce certifikáty)

Keď už máte regál z kvalitného materiálu dobre namontovaný a vhodne umiestnený, je načase pridať bezpečnostné prvky. Vo veľkých skladoch s vysokými regálmi sú nevyhnutné dopravné zrkadlá. K nim môžete pridať aj oceľové zábradlia, stĺpiky alebo montážne pätky.

 

Nezabúdajte, že certifikované výrobky vám garantujú technické a kvalitatívne normy, zatiaľ čo produkty bez certifikátu tieto kritériá nespĺňajú.

 

Čo delí kvalitných predajcov od tých obyčajných? Je to pravidelný servis a starostlivosť po kúpe. Prezrite si našu ponuku príslušenstva a udržujte svoj sklad v top stave. Nájdete u nás napríklad plechové výplne políc s nosnosťou až do 210 kg, alebo šikovné ochrany stĺpikov proti nárazu vysokozdvižných vozíkov.

 


Vyberte si z našej ponuky paletových regálov